"KONTEYNER LİMANI FATSA'DA OLMALI"

Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Tanıtım Kulübü Derneği Başkanı Arzu Tosunoğlu, konteyner limanının Ordu ekonomisi açısından çok önemli olduğunu belirterek, Konteyner limanının Ünye'de değil, Fatsa'da olmalısının daha yararlı olacağını dile getirdi.

Ünye Port'un konteyner ve kruvaziyer gemileri için yanlış bir karar olabileceğini aktaran Tosunoğlu, Samsun'da zaten liman olduğundan Ünye yerine Fatsa'da olmasının Ordulu sanayiciler için daha iyi olacağını söyledi. 

"Samsun'da zaten liman var"

Konteyner limanı konusunda Ordu'ya yakın olmasını göz önünde bulundurmak gerektiğini savunan Tosunoğlu; "Konteyner Liman ilk olarak Samsunda yapılması gündeme getirilmişti. O zamanda söylemiştim, hala üzerinde ısrarla duruyorum. Ünye konteyner limanı, Samsun limanına çok yakındır. Bundan dolayı da eksik konumundadır, yakınlık konusunda dışarıdan bakıldığında hiçbir anlam ifade etmiyor. Ordu'da sanayi alanındaki insanlara en yakın olması gereken liman, Fatsa limanıdır. Çünkü Ordu'ya yakınlığı itibariyle en kolay ulaşılabilir anlamında bir liman olması nedeniyle ve Fatsa sanayi bölgesi Karadeniz bölgesinin en büyük Organize sanayi bölgesi olmasıyla da önemli bir arazidir. Fatsa limanına konteyner limanını getirirsin, yük gemilerini de oraya boşaltırsın. Eğer turizmde il olarak sıçrayış yapmak bizim Kruvaziyer limanımız da olmalı. Fatsa limanını bizlerin aktif hale getirmemiz lazım" dedi.

Ordu Hayat/Seran Eren Şensoy (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı