KOD@RDUSU

KOD@RDUSU
Bu içerik 0 kez okundu.

KOD@RDUSU

Altınordu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öncülüğünde Ordu Anadolu Lisesi ve Ordu Fen Lisesi tarafından yürütülmekte olan T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı 2018-1 “KOD@RDUSU” Projesi kapsamında öğrenci eğitimlerine başlandı.

Projede; genç nesillerin üst düzey düşünme becerisi kazanması ve kodlama becerisi elde etmesi; ülkemizin ekonomi, sanayi, bilgi ve iletişim teknolojileri, kalkınma, güvenlik gibi birçok alanda ilerlemesinde önemli rol oynadığına ve bu bakımdan bilgisayar bilimleri ve kodlama konusunda yetenekli bireylerin yetiştirilmesinin ülkemiz için büyük bir ihtiyaç olduğunu vurgu yapılıyor.

Çözüm teknolojide

Proje ile öğrencilere bilişsel düşünme becerileri kazandırılacak ve teknolojiyi üretim amaçlı kullanabilmeleri için çeşitli etkinliklerle destek sağlanacak. Öğrencilerin problemlere farklı çözümler üretmesini ve teknolojiyi kullanarak bu çözümleri hayata geçirmesini sağlamak da hedefleniyor.

Proje sürecinde; öğrencilerin eleştirel, yaratıcı ve algoritmik düşünme gibi üst düzey düşünme becerilerini geliştirip problem çözme yeteneklerini artırarak hem okul başarıların da hem de günlük hayatlarında aktif birer birey olmaları yönünde çalışmalar yürütülecek. Öğrencileri, bilgisayar kullanım becerileriyle donatıp tüketen değil üreten bireyler haline getirmek de hedeflerden bir diğeri. Bu çerçevede; teknolojiyi yakından takip eden gençlere kodlamayı öğreterek, sadece bilişim uygulamaları kullanan değil, yeni uygulamalar üretebilen bir nesil yetiştirilmek amaçlanıyor. Adnan Alparslan/Ordu Hayat

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!