Kıdem tazminatıma el uzatma!

Kıdem tazminatıma el uzatma!
Bu içerik 0 kez okundu.

Kıdem tazminatına karşı işçiler 81 ilde harekete geçti

Tamamlayıcı emeklilik sistemi (TES) ile kıdem tazminatının fona devredilmek istenmesine karşı çıkan Türk- İş ve DİSK Türkiye’nin 81 ilinde basın açıklaması yaptı.

Türk-İş Başkanlar Kurulu’nda alınan karar doğrultusunda pazartesi günü 81 ilde Türk-İş bölge ve il temsilcileri ile şubeler işçilerin katılımıyla basın açıklamaları yaptı. DİSK de Başkanlar Kurulu’nda alınan karar doğrultusunda aynı gün örgütlü olduğu tüm işyerlerinde eyleme çıktı.

Ordu’da da ortak açıklama Belediye İş Sendikası Ordu Şubesi’nde yapıldı. İşçi temsilcileri ile işçilerin de katıldığı toplantıda Tek Gıda-İş Ordu İl Temsilcisi Ali Öner tarafından okunan ortak bildiride, “Görüşümüz net... Kıdem Tazminatı koşulları ve çerçevesi kanunla çizilmiş, uzun yıllardan beri fiilen var olan temel bir müessesedir. TÜRK-İŞ Kıdem Tazminatına ilişkin olarak yıllardan beri süre gelen görüşünü bugün de muhafaza etmektedir.  TÜRK-İŞ Genel Kurulunda oybirliğiyle alınan kararımız her kes tarafından bilinmektedir.  Alınan kararımızın arkasındayız” dedi.

Kırmızı çizgimiz!

Kıdem tazminatının, Türkiye işçi sınıfının ve Türk-İş’in kırmızı çizgisi olduğuna vurgu yapan Ali Öner, “Bugün çalışanlar ve gelecekte çalışacak olanlar için kıdem tazminatının mevcut haliyle korunmasını istiyoruz. Kıdem Tazminatının fona devredilmesi, süresinin azaltılması gibi bir hakkın, 25 yaş altı ve 50 yaş üstü çalışanlara belirli süreli iş sözleşmesi yaptırılması gibi, bu hakkın tasfiyesine ya da zayıflatılmasına yönelik her türlü girişimin karşısında olmaya devam edeceğiz. Bugün Türkiye'nin her yerinde yeni bir kampanya başlatıyoruz. Hazırlanan bez afişler binalarımıza asılacak, tüm işyerleri, evlerimiz ve arabalarımız posterlerle donatılacaktır: Kıdem tazminatıma dokunma!” Gözde Özgür/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor