"Kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir"

Bu içerik 0 kez okundu.

TÜRK İŞ Genel Merkezi’nin kıdem tazminatı ile ilgili Giresun'da yaptığı basın açıklamasında 'kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir, dokundurmayacağız.' denildi.

Ordu'dan da katılımın olduğu basın açıklaması Giresun Meydanı’nda yapıldı. Türk İş’e bağlı sendikaların yanında Emek Partisi, Tüm Köy Sen, KESK, Sol Partisi, Kamu Sen ve Halkevi Temsilcileri de destek verdi.          

"Kabul etmiyoruz"

Tez Koop İş Samsun Şube Başkanı ve Giresun Türk İş İl Temsilcisi Tarık Sayın, kıdem tazminatını tartışmaya açmadıklarını vurgulayarak, “Kıdem tazminatını kaldırarak Tamamlayıcı Emeklilik Sistem getiriyorlar. Ekonomide mevcut sıkıntının giderilmesi için çözüm yine işçide aranıyor. Fatura işçiye kesiliyor. Kıdem tazminat hakkımızı masaya yatırmak istiyorlar. Kabul etmiyoruz.” dedi.

"Kıdem tazminatımıza dokundurmayacağız"

İşçilerin huzurunun bozulduğuna dikkat çeken Sayın, “ İşçiler zaten düşük olan ücretlerinde meydana gelen kayıplarla yaşam mücadelesi vermekteler. İşsizlikle baş etmeye, işini korumaya çalışmaktadır. Böyle bir teklifin gündeme gelmesi ve tartışılması çalışma hayatının huzurunu bozmuştur. Kıdem tazminatı Türkiye işçi sınıfının ve Türk İş’in kırmızı çizgisidir. Bugün yeni bir kampanya başlatıyoruz. Her tarafı pankartlarımızla donatacağız. Kıdem tazminatımıza dokundurmayacağız.”

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor