KARNE SEVİNCİ!

KARNE SEVİNCİ!
Bu içerik 0 kez okundu.

2018-2019 Eğitim Öğretim Sezonu sona ererken, dün Ordu'nun 19 ilçesinde 618 okulda 129 bin 695 öğrenci karnesini aldı. Bazı öğrenciler sevinirken, bazıları ise notlarından dolayı üzüntü duydu.

 

618 okulda karne heyecanı yaşanırken, 9 bin 604 öğretmen ve öğrenciler tatile ayrıldı. 2019-2020 eğitim öğretim dönemi 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak.

"Yarınlara siz yön vereceksiniz"

Bir yıl sonu mesajı yayınlayan İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, şunları kaydetti; "Sevgili öğrencilerimiz, Tatil sürecinde öncelikle dinlenmenizi, aileniz ve sevdiklerinizle dolu dolu zaman geçirmenizi, kişisel ve sosyal gelişiminizi destekleyici faaliyetlerde yer almanızı ve bol bol kitap okumanızı tavsiye ediyorum. Bugün almış olduğunuz karneleriniz bir öğretim yılı boyunca yaşadıklarınızın sadece bir kısmını açıklayabilir. Karneler bir yol haritasıdır ve size mesajlar verir. Sizlere aynı zamanda bir öğretmen olarak tavsiyem en kısa zamanda noksanlıklarınızı görerek taze bir başlangıca hazır olmanızdır. Bu ülkenin yarınları sizlersiniz. Ülkemizin yarınlarına sizler yön vereceksiniz."

Eğitim öğretim sisteminin büyük ölçüde öğretmene bağlı olduğunun yadsınamaz bir gerçek olduğunu söyleyen Baş, öğretmenliğin hem zihin hem de gönül işi olduğunu belirtti.

Son olarak velilere de seslenen Baş; "Çocuklarımızın üzerine nasıl titrediğinizi bir baba olarak çok yakından biliyorum. İstiyorsunuz ki, onlar başarsın mutlu olsunlar. Her anne babanın çocuğunun başarılı olmasını istemesi kadar da doğal bir şey olamaz bu hayatta, ancak; bunun tek kıstası alınan karneler ve karnelerde yer alan notlar olmadığını bilmemiz gerekmektedir. Alınan karnelerin dönem boyunca yapılan çalışmaların ve gösterilen performansın neticesi ve başarının değerlendirilmesinde sadece bir araç olduğunu hatırlamalı, veliler olarak sizlerin de bir eğitim öğretim yılı boyunca çocuklarınıza gösterdiğiniz ilginin ya da ihmalin sonucunu somut olarak görmenizi sağladığını da unutmamalısınız." dedi.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor