KARNE HEYECANI!

KARNE HEYECANI!
Bu içerik 0 kez okundu.

2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemi bugün tamamlanıyor. Ordu'da 9 bin 604 öğretmen ve 129 bin 695 öğrenci bugün son kez çalacak olan zil sonrasında 15 günlük sömestr tatiline girecek.

Ordu'da 618 okulda 129 bin 695 öğrenciyi karne heyecanı sararken, uzmanlar karneleri alacak öğrencilere daha dikkatli davranılması konusunda ebeveynlere uyarılarda bulundu.

"Çocukları teşvik edin"

Ordu Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, 'Çocuklar, başka çocuklarla kıyaslanmamalı, aşağılanmamalı, cezalandırılmamalı, maddi olarak değil manevi olarak ödüllendirilerek teşvik edilmeli' diyerek, şunları kaydetti; "Başarılı bir öğrenci huzurlu bir aile yapısı içerisinde yetişebilir. Aynı zamanda aileleri ilgili öğrencilerin başarı oranları daha yüksek olmaktadır. Bunun yanında zeka da genetik olarak aktarılan bir yetenek olduğu için; yine zeka konusunda da öğrenciler ailelerinden gelen genleri yansıtmaktadır. Yani bir öğrenci düşük not aldıysa bunda velilerin de payı olduğu unutulmamalıdır. Zayıf not alan öğrenciler fiziksel ve ruhsal olarak istismar edilmemeli, kaba kuvvet uygulanıp cezalandırılmamalı ve azarlanmamalıdır. Bu çocuklarla karşılıklı konuşarak, başarısızlık nedenleri ortaya konulmaya çalışmalı ve çözüm üretmeye çalışmalıdır. Çocukların önümüzde ki yıl başarılı olabilmeleri için de bu tatilde dinlenebilmeleri gerekmektedir. Çocuklar cezalandırılıp tatilde de çalışmaya zorlanırlarsa bıkkınlık olacak ve önümüzde ki yılda başarılı olamayacaklardır."

Bugün sona erecek olan 2018-2019 eğitim öğretim yılı birinci dönemiyle beraber karnelerine kavuşan öğrenciler, 3 Şubat 2019 Pazar gününe kadar sömestr tatilinde olacak.

İkinci dönem ise 4 Şubat 2019 Pazartesi günü çalacak olan zille başlayacak ve 14 Haziran 2019 cuma günü tamamlanacak.

Ordu Hayat/Gözde Özgür 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor