“Kararımızın arkasındayız!”

“Kararımızın arkasındayız!”
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Üyesi Ertuğrul Yüksel, başta Belde Evler olmak üzere çok katlı binalara “ret” kararlarının arkasında olduklarını açıkladı.

Son meclis toplantısında itirazların kabul edilmesi yönündeki kararlarının kamuoyuna yanlış aktarıldığını ileri süren CHP’li Ertuğrul Yüksel, şu açıklamayı yaptı;

“Altınordu sınırları içinde daha önce çok katlı binalara ve Özel proje alanlı olarak anılan binalara O Zaman Büyükşehir Belediye Başkanı olan Enver Yılmaz zamanında inşaat ruhsatı verilmişti. Bu çok katlı binaların yapımı durdurulması, verilen ruhsatların yok sayılması için Ordu Büyükşehir Belediye Meclisi bütün parti üyelerince ittifakla Hatta alkışlarla karar alınmıştı. Bu iş bitti.

8 Ekim 2019 Salı günü yapılan Olağan üstü Meclis toplantısında ise bu çok katlı yapılan binalardan daha önce daire satın alan ve paralarını da Büyükşehir Belediyesine yatıran kişilerden 4 tanesi 'bizim durumumuz ne olacak ' diye belediyeye dilekçe vermiş.

Hesap da sorulsun!

Yapılan oylama bu dilekçelere cevap verilsin mi, verilmesin mi, yönündedir. Ak partili üyeler verilmesin diye oy kullandı. CHP’li üyeler de bu kişilere cevap verilsin durumları açıklığa kavuşsun diye oy vermiştir. Ayrıca bu çok katlı binalara ruhsat veren Belediye Başkanı ve meclis üyelerinden hesap sorulması, bu işlerin sonunda bir tazminat ödenecekse bu ruhsatı verenler ödesin diye söz alınmıştır.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!