“Karadeniz-Akdeniz Yolu tamamlanmalı”

“Karadeniz-Akdeniz Yolu tamamlanmalı”
Bu içerik 0 kez okundu.

Sivas’a Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katılan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Karadeniz-Akdeniz Yolu’nun önemine dikkat çekti.

 

Hisarcıklıoğlu, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası ile Sivas Ticaret Borsası’nın ortaklaşa düzenlediği ‘Sivas’a Değer Katanlar Ödül Töreni’ne katıldı. Burada birlik ve beraberlik mesajı veren TOBB Başkanı, “Sivas’ın geleceği de, geçmişi gibi parlak olacak inşallah” dedi.

 

Projeler için hükümetten beklentilerin de olduğunu belirten Hisarcıklıoğlu, “Karadeniz ile Akdeniz’i, Ordu-Sivas üzerinden bağlayacak yolun tamamlanmasını bekliyoruz. Bu sayede Sivas denize bağlanacak, limana kavuşacak. Sivas’ın ihracat yapması da kolaylaşacak. Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattı da artık tamamlanmalı. Böylece Ankara–Sivas 2 saate, İstanbul–Sivas 5 saate inecek. Sivas, doğuyla batıyı birbirine bağlayan merkez haline gelmeli. Ayrıca hem Cumhurbaşkanımız hem de Sanayi Bakanımız, Sivas’ı endüstri merkezi yapacak özel teşviklerden bahsettiler. Bu konunun takipçisiyiz” ifadesini kullandı. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
HAKEM FACİASI!
HAKEM FACİASI!
"SIRA PLAY-OFF FİNALİNDE"