Kansersiz Dünya dilediler

Kansersiz Dünya dilediler
Bu içerik 0 kez okundu.

1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle Ulubey Toplum Sağlığı Merkezi tarafından çeşitli etkinlikler düzenlenerek kansere dikkat çekildi.

 

İlçede yapılan etkinliklerle ilgili bilgi veren Ulubey Toplum Sağlığı Merkezi Başkanı Dr. İbrahim Mert Kurt kanser taramalarının Aile Sağlığı Merkezlerinde, Toplum Sağlığı Merkezlerinde ve KETEM’lerde ücretsiz olarak yapıldığını söyledi.

Kurt, kanser konusunda toplumsal farkındalık sağlanması ve toplum bilincinin geliştirilmesinin, kanserle mücadelenin en önemli yöntemlerinden biri olduğunu ifade ederek" “Bu bilinçle Ulubey Toplum Sağlığı Merkezi ekibi olarak Ulubey’in 41 mahallesinde kanser taramalarımıza devam etmekteyiz’’ dedi.

1-7 Nisan Kanser Haftası nedeniyle Ulubey Toplum Sağlığı Merkezi tarafından Ulubey İlçe Devlet Hastanesi’nde stant kuruldu. Hastaneye müracaat eden hastalara ve hastane personellerine rahim ağzı kanseri, meme kanseri ve kalın bağırsak kanseri hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Kişilere ayrıca erken teşhisin önemi anlatıldı.

Etkinlikte ayrıca, kanser logolu kurabiyeler dağıtılıp, rahim ağzı kanseri, meme kanseri ve kalın bağırsak kanseri ile ilgili broşürler dağıtıldı, tansiyon ölçümleri yapıldı.

Erken teşhisin önemine dikkat çekmeye çalışan sağlık çalışanları, etkinliğin sonunda sağlıklı bir dünya için dilek balonu uçurdu.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!