KAHVECİLER DE NORMALLEŞMEK İSTİYOR

KAHVECİLER DE NORMALLEŞMEK İSTİYOR
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Korkmaz, Türkiye'deki 114 Kahveciler Esnaf Odası Başkanı ile ortak basın açıklaması yapmak üzere Ankara'da bir araya geldi.

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler, Büfeciler Federasyonu Genel Başkanı Murat Ağaoğlu, Türkiye'deki 114 Kahveciler Esnaf Odası Başkanı ile ortak basın açıklaması yapmak üzere Ankara'da buluştu. Toplantıya Ordu Kahveciler ve Otelciler Esnaf Odası Başkanı Hüseyin Korkmaz da katıldı.

'Çok mağduruz'
Koronavirüs tedbirleri kapsamında kahvehane ve kıraathanelerde okey ve tavla gibi oyunlara izin verilmemesine ilişkin açıklama yapan Korkmaz, "Sağlık her şeyin önünde ama maalesef esnaf arkadaşlarımız çok zor durumda. Artık kahveci esnafı da normalleşmek istiyor. Diyeceksiniz ki 'kahveci esnafı açıldı.' Açıldı ama nasıl açıldı, açılan iş yerleri 10, 15 gün sonra tekrar kapandı. Neden kapandı; okey, tavla, iskambil oyun aletlerinin hiçbirisini oynatamıyoruz. Bu durumdan gerçekten çok mağdur olduk. Bu durumun bir an önce düzelmesini hükümet yetkililerinden talep ediyoruz" dedi.

'Bıçak kemiğe dayandı'
Mağdur olduklarını ifade eden Korkmaz, "Bıçak kemiğe dayandı. Artık kahveci esnafının da bir an önce normalleşmesi lazım. Oyun kısıtlamalarının kaldırılması lazım" şeklinde konuştu.

'Her şeyimiz hazır'
Korkmaz; "Kahvelerde bir masada dört kişi oturması halinde mesafe olarak hesapladığımız zaman mesafeye uyuyoruz, maskeye de uyuyoruz, hijyene de uyuyoruz. Her türlü her şeyimiz hazır. Türkiye'deki 130 bin meslektaş, 130 bin iş yeri olarak biz her şeye hazırız. Biz normalleşme sürecine hazırız. Bizim normalleşmemiz lazım" dedi.

Ordu Hayat/Tevfik Kul

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!