İzolasyon Raif Akyüz’ü durduramadı

İzolasyon Raif Akyüz’ü durduramadı
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Oyuncu ve profesyonel sporcu Raif Akyüz, kariyer basamaklarını emin adımlarla tırmanıyor. Yıllarca profesyonel düzeyde spor yaptığını belirten Akyüz, bunun tam bir disiplin gerektiren sanat hayatını da kolaylaştırdığına dikkat çekti.

Yeni dönemin “On parmağında on marifet” oyuncularından Raif Akyüz, koronavirüs günlerinde de boş durmadı. Aynı zamanda profesyonel Muay Thai ve Kickbox sporcusu olan Akyüz, evinde bol bol spor yaparak yeni döneme hazırlanıyor. 27 yaşındaki genç oyunca halen Beykent Üniversitesi Konseravutarı Tiyatro Oyunculuk Bölümü‘nde öğrenim görürken bir taraftan da İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatroları‘nda ve Muhsin Ertuğrul Sahnesi Efekt Tasarım Birimi‘nde çalışıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Darülbedayi Atölyesinden iki yıl oyunculuk eğitimi alan, Semiha Berksoy Sanat Akademisi’nde tiyatro oyunculuk eğitimine katılan Akyüz, Oyuncu Meltem Cumbul’dan da Eric Morris Oyunculuk Eğitimi aldı. Kurtuluş filmi ile Tarık Akan’ın birçok filminde rol alan eski sinema oyuncusu Ahmet Akyüz’ün de oğlu olan Raif Akyüz şimdiye kadar TRT Kampüs Magazin programının yanı sıra Hayatımın Aşkı, Bana Sevmeyi Anlat ve Hangimiz Sevmedik dizisinde rol aldı. Birçok sahnede tek kişilik gösteriler de düzenleyen Akyüz, Genç ve Adam’ın ardından şimdilerde ikinci kısa filmine hazırlanıyor. 

Yıllarca profesyonel düzeyde spor yaptığını belirten Akyüz, bunun tam bir disiplin gerektiren sanat hayatını da kolaylaştırdığına dikkat çekiyor. Akyüz, “Hem spor hem oyunculuk düzenli uyku ve sağlıklı bir beden istiyor. Birbirini destekleyen iki alanda yürümekten mutluyum” diyor. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!