İYİLİK KOKAN KERMES!

İYİLİK KOKAN KERMES!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Cumhuriyet Kadınları Derneği tarafından geliri uyuşturucu ve psikolojik tedavi gören gençlerin eğitiminde kullanılmak üzere kermes düzenlendi.

 

Altınordu ilçesi Şarkiye Mahallesi'nde açılan kermeste yiyecek, giyecek, tablolar, çantalar, takılar yer alırken, vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

"10 gün sürecek"

Ordu Cumhuriyet Kadınları Derneği Başkanı Nurcan Karakoyun, kermesin bir amacının olduğunu belirterek, şunları kaydetti; "Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak bu kermesi ilk kez yapıyoruz. Bundan sonra da her yıl geleneksel olarak yapmaya devam edeceğiz. Genel Merkezimizin bu yıl ki konusu uyuşturucu kullanan çocuklar. Uyuşturucu kullanan çocuklar ve gençler için neler yapabiliriz bilgisi dahilinde bu kermes gelirini uyuşturucu ve psikolojik tedavi gören çocukların eğitiminde kullanacağız. Kermesimiz 10 gün sürecek. İlk kez yaptık ama geleneksel hale gelecek. Kermesimizde 2. el kıyafetler, her kermeste olduğu gibi yiyecekler, bir arkadaşımız tüm yaptığı takılarını bağışladı. Bir arkadaşımız tasarım yaptığı kıyafetleri bağışladı. Ben goblen kumaşlardan tablolar bağışladım. Çantalar ve çokça yiyecekler var."

"Andımız'ı her gün okuyacağız"

Projelerden de bahseden Karakoyun; " Bundan sonra bir sürü projemiz var. En başta okullarda Andımız okunsun. Köprübaşı'nın olduğu yerde her gün belli saatte Andımız'ı okuyacağız. Atatürk ve Cumhuriyet ile ilgili, sistemin barış, demokrasi ve özgürlükle olan tüm bağlantılarını kullanmak istiyoruz." dedi.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!