İpin ucu kaçtı!

İpin ucu kaçtı!
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu’da 1100 kişilik karantina hastanesi oluşturuldu

Seyahat kısıtlamasının kaldırılmasının ardından ilimizde koronavirüs vakaları tavan yapınca 1100 kişilik Lebibe-Ergin Karlıbel Öğrenci Yurdu, Karantina Hastanesi’ne çevrildi.

Covid 19 salgınından 22 kişinin öldüğü Ordu’da son günlerde üst üste yeni vakaların görülmesi tedirginlik yarattı. Valilik tedbirlere uyulması konusunda uyarı yapıyor. Ordu’da 11 binin üzerinde test yapıldı, 450’in üzerinde pozitif vakaya rastlandı. Son bir haftadır Gölköy, Altınordu, Ünye ve Korgan’da yeni vakalar tespit edildi. Vakaların il dışından gelenlerle irtibatlı olduğu belirlendi.

Nezaretli karantina

Valilik özellikle il dışından gelenlerin 14 günlük izolasyona tabi tutulması için sıkı çalışma sürdürüyor. Bu kapsamda Ordu Üniversitesi Kampüsünde bulunan Lebibe Karlıbel Öğrenci Yurdu Ordu Eğitim Araştırma Hastanesi’ne bağlı Karantina Hastanesi olarak hizmet verecek. İl dışından gelen ve şüpheli olarak değerlendirilen kişiler evlerde değil Karantina Hastanesinde izole edilecek.

İl dışından gelip 14 günlük izolasyon kuralına uymayanların Muhtarlıklara, Emniyete veya jandarmaya bildirilmeleri istendi. Gözde Özgür/Ordu Hayat

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor