İmarda devrim!

İmarda devrim!
Bu içerik 0 kez okundu.

“5 yılda 47 yılda yapılanların üzerine çıkacağız”

Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, ilçenin gelişiminin önündeki engelleri kaldırmak için imarsız alanlarda imar uygulaması başlattı. Etap etap gerçekleştirilecek çalışmalarla Gülyalı’nın gelişimini engelleyen imar sorununa neşter vurulacak.

İlçede imar uygulaması görmeyen alanların olduğunu ve başta doğalgaz çalışmaları olmak üzere yatırımların alt yapısını hazırlamak için imar uygulaması görmeyen yerlere el atmak gerektiğini belirten Gülyalı Belediye Başkanı Ulaş Tepe, “İlçenin merkezi noktalarında dahi imar uygulaması görmeyen yerler var. Uygulama olmadan doğalgazın gelmesi hayal olur. Gülyalı Belediyesi olarak ilçemizin doğalgaz altyapısına hazırlıyoruz” dedi.

“Gülyalı yerinde saydı”

Gülyalı’nın Ordu şehir merkezine yakın olmasının gelişime katkı sunması gerektiğini belirten Başkan Tepe, “Ordu Giresun Havalimanı açılınca Gülyalı’nın yatırım anlamında devrim yaşayacağını söyleyenler oldu. Aradan geçen 4 yılda arsa fiyatları yükselip dururken Gülyalı yerinde saydı. İmarsız arsaya kim ne yapabilir? Bu gerçekle yüzleşmemiz, yatırımcının önündeki engelleri kaldırmamız gerekiyor” diye konuştu.

“Gülyalı kazanacak”

İmar uygulaması konusunda kararlı olduklarını ve bunu mutlaka uygulayacaklarını ifade eden Başkan Tepe, “Gülistan Mahallesi’nde başlayan çalışmalar entegreli olarak diğer mahallelerimize uzanacak şekilde etap etap devam edecek. Çalışmanın hukuki ve mali boyutları var. Bu yüzden 5 yıllık bir süreç bizi bekliyor. Hedeflediğimiz sahalarda imar uygulamalarını tamamladığımızda 5 yılda 47 yıllık belediye tarihinde yapılan uygulama kadar çalışma gerçekleştirmiş olacağız. Kazanan Gülyalı ve Gülyalılar olacak” dedi. Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor