"İMAMOĞLU ÖZÜR DİLEMELİ"

Bu içerik 0 kez okundu.

5 Haziran Çarşamba günü Ordu-Giresun Havalimanı’nda yaşanan VIP tartışmasını Sivil Toplum Kuruluşları, Dernekler ve Sendikalar adına değerlendiren Memur-Sen Ordu İl Temsilcisi İsmail Çelenk, Ekrem İmamoğlu’nun özür dilemesini istedi.

 

Çelenk ve beraberindekiler, dün Ordu Memur Sen binası önünde 'Ordu Valisinin Yanında' pankartı açarak, İmamoğlu ve VIP krizine karışanlara tepki gösterdi.

"Orduluların vicdanını yaraladı"

"Tevazuyu ve sevgiyi dillerinden düşürmeyen, her daim halk ile birlikte olduğunu iddia eden ancak yasal olmayan bir ayrıcalığı kendisi ve yanındakiler için isteyen CHP İstanbul adayının maskesi düşmüş, nefret ve öfkesini Vali Seddar Yavuz ve görevli polislere ağza alınmayacak hakaretlerle kusmuştur" diyen Çelenk, şunları kaydetti; "

Sadece görevini yapan kamu görevlilerine yasal olmayan şahsi istek üzerinden hakaret edilmesi; devlete, kamuya ve yasal haklara bakış açısının en güzel göstergesidir. İnsanların tam manasıyla nasıl bir karaktere sahip oldukları, sadece böylesi durumlarda belli olur. Mezkûr aday da kendisini ve bu konulara verdiği değeri ortaya koymuş, daha önce ekranlara yansıyan makyaj dökülmüş, gerçekler ortaya çıkmıştır. Valiye “it”, polise “haysiyetsizler, şerefsizler” diyecek kadar millet ve devlet terbiyesinden yoksun bu kişinin ahlak ve edep dışı tavrını şiddetle kınıyoruz. Bu çirkin olayın kamu görevlileri olarak bizleri ve Ordu halkını derinden sarstığını kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Ordulular olarak, ilimize geldiği günden bu yana millete yaklaşımına ve hizmetlerine şahitlik ettiğimiz Valimize bu kadar küçük bir meseleden dolayı böylesine ağır hakaret edilmesi tüm Orduluların vicdanını yaralamıştır. Bu nefret ve hakaret dilinin sahipleri bilmelidirler ki milletimiz, devletine saygı duymayan, milletine sadakat göstermeyen hiçbir kişi ya da gruba hiçbir zaman prim vermemiştir, bundan böyle de vermeyecektir. Yaşanan bu çirkin hadiseyle gerçek yüzünü kamuoyuna gösteren Ekrem İmamoğlu’nun sergilediği çirkinlikler, yaptığı hakaretler sebebiyle, başta Vali Seddar Yavuz olmak üzere, polis teşkilatından, Ordululardan ve milletimizden özür dilemesini bekliyoruz."

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü-Gözde Özgür

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!