HEYELAN YIKTI GEÇTİ!

HEYELAN YIKTI GEÇTİ!
Bu içerik 0 kez okundu.

Aybastı İlçesi Sağlık Mahallesinde gerçekleşen heyelan afetinde daha önce tahliyesine karar verilen 80 konuttan 31'i ve 1 tane camii tamamen yıkıldı.

 

Heyelan bölgesinde 15.05.2019 günü (dün) meydana gelen geniş çaplı kaymanın ardından dün Vali  Seddar Yavuz, beraberinde AK Parti Ordu Milletvekili Dr. Şenel Yediyıldız, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, İl Afet Müdürlüğü, il Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı(YİKOB), Ordu Büyükşehir Belediyesi, OSKİ Genel Müdürlüğü teknik ekipleriyle birlikte bölgeye giderek, mahalle sakinlerine ‘geçmiş olsun’ dileğinde bulunmuş ve yapılacak yardımlar, destekler ve alınacak tedbirler hakkında afetzedeleri bilgilendirdiler.

2015'te de yaşanmıştı

Aybastı İlçesi Sağlık Mahallesinde ilk heyelan afeti 2015 yılında yaşanmış ve konutların kontrol etüdünde incelenmesine karar verilmişti. 2018 yılında tekrar inceleme yapılan alanda üçüncü inceleme ise 15 Şubat 2019 tarihinde yapıldı. Heyelan afetinden önce yetkililer tarafından evler boşaltılmıştı.

Yavuz, Aybastı ilçemizin Sağlık mahallesinde meydana gelen heyelan afeti nedeniyle geniş katılımla Aybastı Kaymakamlığında bir toplantı yaparak, durum değerlendirmesinde bulundu.

Vali Yavuz, heyelan bölgesinde yaptığı incelemenin ardından afetzedelerle bir araya gelerek, devletin tüm imkanlarıyla yanlarında olduğunu ve yaraların en kısa sürede sarılacağını söyledi.

Riskli binaların önceden tespit edilip, boşaltılması neticesi herhangi bir can kaybının yaşanmadığı afet bölgesinde, teknik ekiplerce 24 saat esasına göre gözlem ve çalışmalar sürdürüldüğü belirtildi.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR