“Herkes Sosyal Güvenlik hakkına sahiptir"

“Herkes Sosyal Güvenlik hakkına sahiptir
Bu içerik 0 kez okundu.

Sosyal Güvenlik İl Müdürü Mehmet Yaşar Günay, her yıl 16 Mayıs’ı içine alan haftanın yurt genelinde “Sosyal Güvenlik Haftası” olarak kutlandığını belirterek, bu haftada ilk, orta, lise ve üniversite çağındaki öğrencilere “Sosyal Güvenlik Bilincinin” aşılanması kamuoyunda Sosyal Güvenlik bilincinin geliştirilmesi gibi bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyeti yapıldığını söyledi.

COVID-19 nedeni ile birçok sosyal faaliyetin yapılamadığını belirten Günay, bunun yerine sosyal medya, internet sayfaları üzerinden çeşitli yazılı ve görsel medya organları vasıtası ile bilgilendirme ve bilinçlendirme faaliyetini yürütüldüğünü dile getirdi.

Günay; "Pandemi süreci de dahil sunduğu hizmetlerin kalitesini ve verimini artıran Kurumumuz e-devlet üzerindeki 143 uygulaması ile en çok uygulamayı devreye alan Kurumların başında gelmektedir. Vatandaşlarımız e-devlet uygulaması üzerinden kuruma gelmeden, kurum tescil kaydı, hizmet dökümü, istirahat rapor ödemeleri, aylık talep başvurusu, emekli aylık bilgisi, adres ve aylık aldığı banka değişikliği, işverenler e-bildirge şifre başvurusu, Ek-19, 10 günden az ev hizmetlerinde çalıştırılanların sigorta bildirimleri vb. birçok uygulamaları e-devlet üzerinden gerçekleştirerek zamandan tasarruf yapabilmektedir." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!