Her taşın altından çıkıyor…

Her taşın altından çıkıyor…
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Büyükşehir Belediyesi’nde boş bulunan Kültür, Turizm ve Sanat Dairesi Başkanlığı için Milli Eğitimde görev yapmasına rağmen hemen her seçimde bir yere aday olan Hasan Acu’nun isminin geçmesi belediyeyi ve AK Parti camiasını karıştırdı.

Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü döneminde uygulamaları ile büyük tepki çeken, okul bahçelerini tel örgülerle böldüren, Milli Eğitim Bakanlığının FETÖ’cü olduğu gerekçesi ile yasaklı listesinde bulunan bir yayınevinin üst düzey yöneticisinin kitaplarını öğrencilere ücretsiz dağıttırması ile aylarca Türkiye gündemine giren, her seçim döneminde bir milletvekili aday adayı olan, son seçimde de Büyükşehir Belediye başkanlığına aday adayı olan ancak daha adaylar açıklanmadan vazgeçen Hasun Acu, Altınordu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevinden alınıp, Aybastı’ya atanınca da gitmemek için 5 ayı aşkın süredir rapor alıp Ankara’da bakanlıklarda görülmüştü.

5 ayı geçen raporlar yerel ve yaygın basının gündemine gelince Aybastı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başlamak zorunda kalan Haban Acu’nun bir kaç aydır da Büyükşehir Belediyesinde Genel Sekreter Yardımcısı veya daire başkanı olmak için temaslarda bulunduğu ortaya çıktı.

Bu haber Büyükşehir Belediyesi ile AK Parti teşkilatını karıştırdı. Atamanın gerçekleşmesi durumunda Acu’nun, başta FETÖ’cü yayınevinin yöneticisinin kitaplarını dağıttırmak olmak üzere geçmişte yaptığı uygulamaların gündeme tekrar gelerek yıpranacaklarını belirten partililer, oldukça tepkili.

Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in de böyle bir atamaya sıcak bakmadığı ancak bazı kesimlerce ısrar edildiği de ileri sürülüyor. Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor