"HEP BERABER BAŞARACAĞIZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Ordu Milletvekili Dr. Mustafa Adıgüzel, dün CHP İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi. Adıgüzel, vatandaşları algı oyunlarına gelinmemesi konusunda uyararak, "Bu yolun sonunu halkın ve hakkın zaferi ile taçlandıracağız." dedi.

 İl Başkanı Yusuf Furtun ve ilçe belediye başkan adaylarının da bulunduğu toplantıda konuşan Adıgüzel, şunları kaydetti; "Dün itibariyle Ordu'da halkın iktidarını tekrar ortaya koymak için CHP Genel Merkezi, Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, partililer ve vatandaşlarımızın desteğiyle Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adaylığım ilan edildi.  23 Nisan 11920'de yine bir Cuma günü namazdan sonra bu topraklarda halkın iktidarı, demokrasi ve Cumhuriyeti müjdeleyen TBMM'yi açmıştık. Cuma namazıyla seçim çalışmasına başladık. Çıktığımız yolun sonunda halkın iktidarını Ordu'da ilan etmek istiyoruz. Hep birlikte başaracağız."

"İmkanları Ordu için kullanacağız"

'Çeşitli fikirlerimiz, karşı parti temsilcileriyle alakalı sert söylemlerimiz oldu. Bizim partiden olsun olmasın, belediye başkanı bir siyasi partinin mensubu olabilir ama herkese eşit ölçüde yaklaşmak zorundadır.' diyen Adıgüzel; "Eski ismiyle Şehrül-Emin olmak için bundan sonra hiçbir partiyle ilgilenmeden, sadece Ordulu hüviyetimle, hizmet noktasında bütün vatandaşlarımı kucaklamak için yola çıktım. Bizi bir takım algılarla sahaya çekmek isteyenlere bir şey demeyeceğiz. Ama halkın hakkına, huzuruna, adalete dokunan olursa karşısında olup cevap vereceğiz. Geç açıklanmasıyla alakalı bazı eleştiriler var. CHP'de aday açıklandıktan sonra yek vücut olarak seçmeniyle, üyesiyle herkes onun arkasında durur. Ordu'da potansiyel olarak 2 tane milletvekilimiz vardı, ikisinin de adaylığı üzerinde konuşuldu. CHP, beni aday göstererek, Ordu'ya 2 tane belediye başkanı tahsis etmiş oldu. Seyit Torun, yerle yönetimlerden sorumlu genel başkan yardımcısı olarak tüm CHP belediyelerinin belediye başkanıdır. CHP'nin bütün belediyelerini Ordu'nun imkanına sunacağız. Hep beraber başaracağız." şeklinde konuştu.  

"Algı oyunlarına gelmeyelim"

Telefonunun sürekli açık olduğunu aktaran  Adıgüzel; "Ordu'ya büyükşehir belediye başkanı seçilecek. Kim haktan, halktan yanaysa onu seçeceğiz. Onun mücadelesini veriyoruz. Algı oyunlarına gelmeyelim. Tüm belediye çalışanları rahat olsun. Hiçbir çalışanın işine son vermeyeceğiz. Kimsenin ekmeğiyle oynamayacağız. 1 Nisan'da belediyeleri devraldığımızda 1 aylık asgari ücret farkını 2200 üzerinden ödeyeceğiz. Bu coğrafyada hekim oldum. Bir kişi de diyemez ki, bana ayrı davrandı. Nasıl hekimlik yaptıysam, vekillik yaptım, sorunları dile getirdim. 8 aylık vekilliğimde 7 tane konuda mücadele ettim, başarı ile sonuçlandırdım. Nasıl hekim, vekil olduysam, aynı şekilde de belediye başkanı olacağım. Yıllardır tek telefonum var. 60 tane milletvekili arasında açıkta telefonu yazan sadece benim. 7/24 bana ulaşabilirler." dedi.

"Suyla ancak çamur banyosu yapılır"

Ordu'nun ana sorunlarını ele alacaklarını söyleyen Adıgüzel; "Ancak, yol, su, çöp sorunlarına bile belediyenin çözüm bulmadığını görüyorsunuz. İşimiz zor. Ordu-Gölköy yolu hala bitmedi. 6 ayda elin oğlu Mars'a gitti. 45 km. yolu 18 yılda yapamayan insanlar var. Bu yolu da taahhüt ediyorum bitireceğiz. Çeşmelerden içme suyunu bırakın, kullanılmayacak sular akıyor. Çamur akan suları gözümle gördüm. Belki güzellik için çamur banyosu yapmak isteyenler için iyi olabilir. Ama içme ve kullanma suyu olarak kullanılamaz. Belediyenin eksik olan temel hizmetlerini yapacağız. Ekonomi, istihdam, sağlık gibi konuları da ele alacağız." diye konuştu.

"Sevgi diliyle başaracağız"

Daima halkın yanında olacağını belirten Adıgüzel; "Seçimler için cennetten tapu dağıtmak başladı. Ordu'yu, aziz vatanımızın cennet köşelerinden biri yapma sözü veriyorum. Bu topraklarda benim bir hikayem var. Kaybettiğimiz bazı hastaların yakınlarıyla döktüğümüz gözyaşları hariç, acılı, izah edemeyeceğimiz hiçbir hikayemiz yoktur. Geçmişimiz temizdir. Geleceğimizin de temiz olmasına söz veriyorum. Nasıl bir hastamı ortada bırakmadıysam, belediye başkanı olduğumda da asla halkımız terk etmeyeceğim. Algıları yıkmak zor. İnsanları belli oy verme alışkanlıkları var. Ancak sevgi dilinin başaramayacağı hiçbir şey yok. Başarma konusunda bir isabetsizliğe uğramadım. Bu yolun sonunu halkın ve hakkın zaferi ile taçlandıracağız. Eğer bir gün birisi yapamazsın derse, bizim değil, kendi sınırlarını çözmüş olur." şeklinde konuştu.

Ordu Hayat/Yılmaz Ülgü-Samet Sezer 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!