"HAVALAR ISINDIKÇA FİYATLAR DÜŞER"

Bu içerik 0 kez okundu.

Mert Ticaret Sahibi hal esnafı Birol Akgül, kış aylarındaki gibi sebze meyve fiyatlarının yüksek olmadığını belirterek, yaz aylarında fiyatların daha da düşeceğini dile getirdi.

 

Havaların ısınmasıyla beraber sebze meyve fiyatları düşmeye başlarken, vatandaşların yüzü gülmeye başladı.

 

Bir ara 10 liraya kadar çıkan domatesin kilosu 3 liraya, salatalık 2 liraya, biber 3 liraya, kabak 3 liraya kadar düştü.

 

"Ramazandan sonra daha da düşer"

Yazın yaklaşmasıyla sebze meyve fiyatlarında düşüşün olduğunu söyleyen Akgül; "Tabi ki Ocak, Şubat, Mart ayındaki fiyatlar yok. Fiyatlar yavaş yavaş havaların ısınmasıyla beraber düşmeye başladı. Birde ramazan ayı girdi. Fiyatlar şuanda normal halinde seyir ediyor. Fiyatlar Ramazandan sonra havalar ısındıkça daha da düşer. Bundan sonra yaz sezonuna giriyoruz. Bundan sonra fiyatlar düşmeye başlar." dedi.

 

"Ürünler bollaşacak"

Havaların ısınmasıyla ürünlerin daha da bollaşacağını belirten Birol Akgül; "Ramazan ayındayız fiyatlar gayet normal seviyelerde, şuanda domatesin kilosunun 3-4 lira olması normal. Çünkü mazotun litresi 7 lirayı buldu. İşçilik masrafımız ağır. Böyle olunca da tabi ki sebzeye meyveye yansıyor. Yalnız şuanda bu ekonomiye bu piyasalara göre sebze ve meyve fiyatlarımız düştü. Hava ısındıkça ürün bollaşır ve bol olunca da fiyatlar düşer. Hava soğuk olduğu zaman ürün büyümüyor. Böyle olunca da rekolte düşüyor. Düştüğü içinde fiyatlar yüksek oluyor." diye konuştu.

 

Ordu Hayat/Adnan Alparslan (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA HAREKETLİLİK SÜRÜYOR
YENİ ORDUSPOR'DA HAREKETLİLİK SÜRÜYOR
HAKEMLER ULUGÖL'DE KAMPA GİRİYOR
HAKEMLER ULUGÖL'DE KAMPA GİRİYOR