Hasta eden uygulamalar!

 Hasta eden uygulamalar!
Bu içerik 0 kez okundu.

 

Ordu Devlet hastanesi yönetiminin uygulamalarından rahatsız olan sağlık çalışanları sesini yükseltmeye başladı. Bir doktor daha istifa ederken, Valilik ve Sağlık Müdürlüğünün buraya müdahale etmemesi durumunda bir çok doktorun daha ayrılacağı söyleniyor.

            Devlet Hastanesi’nde pandemi döneminin gözbebeği doktorların yönetimden kaynaklanan çilesi ve stresi sosyal medyada hızla yayılıyor. Başhekimin, Haziran ayı için Sabit Dışı Döner sermaye dağıtmama kararı alması bardağı taşıran son damla oldu.

Haziranın son yirmi günü Döner Sermaye Dağıtacağını çalışanlara söyleyen ve hizmet üretilmesini bekleyen başhekim Temmuz ayına girildikten sonra bir anda fikir değiştirerek Haziran ayının dönerini dağıtamayacağını çalışanlara söyledi. Bu durumun haksızlık olduğunu belirten birçok çalışan, konuyu yüksek mevkilere iletirken, Başhekimin Döner sermaye yönetmeliğinde açıkça yazmasına rağmen Komisyonu toplamadan tek başına aldığı ve toplanmış gibi göstermek için de kararı oda oda dolaştırıp imzalatmak istediği ileri sürüldü.

Sağlık Sen de imzaladı

Komisyonun doktor üyeleri komisyonun toplanmadığı gerekçesi ile karara Şerh koyarken, yardımcı personelin idari baskıdan korktuğu için karara imza attığı bize gelen bilgiler arasında. En üzücü olanı da Sağlık-Sen komisyon temsilcisinin personele sıfır TL döner dağıtılması kararına şerh koymadan imzalaması oldu.

Doktorlar istifa ediyor

Bu olaylar yaşanır iken başhekimin özellikle doktorlara karşı baskısının artmaya başladığı da ileri sürüldü. Mobinge uğradığını iddia eden bir çok hekim huzursuzluklarını Sağlık Müdürlüğüne ve siyasilere bildirmeye başladı. Bir çok bölümde tatil için izin alan doktorların verilen izinlerini iptal ederek geri çağrılması sonrası tepki olarak bazı doktorların görevlerinden veya memurluktan istifa ettikleri yönünde duyumlar geliyor.

Rahatsızlanıp istirahat raporu alan doktora rapor veren diğer doktora da baskı uyguladığı ileri sürülen başhekimin ceza olarak aylık yedek doktor listesinde onlarca doktor ismi olmasına ve rapor veren doktora yedek listede ismi olmamasına rağmen nöbet tebliğ etmeye çalıştığı da iddia ediliyor.

Değişik uygulamaları ile tepki çeken başhekim ile çalışanlar arasında köprüler kopmuş durumda. En son tüm doktorların Haziran Döner Sermayesinin Sabit Dışı Kısmının Haziran Ayı için ödenmemesi kararına itiraz ederek toplu olarak Başhekimliğe dilekçe vermeye başladıklarını öğrendik.

Devlet büyüklerinin duruma el atıp bu idari kadroyu değiştirmemesi ve aynı zihniyet ile devam etmesi durumunda Ordu’nun göz bebeği olan Ordu Devlet Hastanesinin mali yönden iflas etme ve çalıştıracak kaliteli doktor bulamama gerçeği ile yüzleşmek zorunda kalabileceğini düşünen bir çok çalışanı mevcut.

Ordu ilinin resmi Pandemi Hastanesi olan Ordu Devlet Hastanesinin düştüğü bu durum ibretlik olarak ortada duruyor. Başta Doktorlar olmak üzere Ordu Devlet Hastanesinde çalışan personellerin imdat çığlığını yetkililerin duymasını bekliyoruz. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!