HAMSİ BOLLUĞU SÜRÜYOR

HAMSİ BOLLUĞU SÜRÜYOR
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordulular bu sene hamsiye doydu. Özellikle Sonbahar ve kış aylarında sofraların vazgeçilmezi olan hamsi tezgahları şenlendirirken, vatandaşların da önceliği oldu.

Hamsi için Ordu açıklarında avlanan balıkçılar, kasalara doldurdukları hamsiyle limana dönüyor, tezgahlarda da bolluk yaşanıyor.

Kumbaşı Balıkçı Barınağı Kooperatifi Başkanı Şahin Aydemir, bu yıl kendini erken gösteren hamside bol ve bereketli bir sezon yaşandığını söyledi.

Uzun süredir hamsiye hasret kalan vatandaşların bol bol hamsi tüketmeye başladığını aktaran Aydemir, hamsinin bir süre daha avlanmaya devam edeceğini dile getirdi.

Hamsi yoksa mezgit, istavrit

Bu yıl balık sezonunun gözdesi hamsi olurken, hamsiyi mezgit ve istavrit izliyor. Bol balığın olmasından dolayı levrek, somon gibi kafes balıkları ise pek tercih edilmiyor.

"Hamsi bu sene bol"

Tezgahların hamsiyle şenlendiğini söyleyen balıkçı esnafı Aziz Ceylan ise; "Bu sene palamut yok. Hamsi ise bu sene bol. Hamsi sezonu beklenenden erken başladı ama hala tezgahlarımızda bol ürün var. Hava şartları iyi gittiği için hamsiye yaradı. Havalar bozunca ne olacak hep beraber göreceğiz. Hamsinin fazla çıkmasıyla diğer balıklarda da ister istemez ucuzlama oldu. Bir süre daha hamsi bol devam eder." şeklinde konuştu.

Bir ara kilosu 2.5 liraya kadar düşen hamsi, şuan tezgahlarda 7 ile 10 lira arasında satılıyor.

Ordu Hayat/Adnan Alparslan 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor