HAFTADA 1 MİLYON YUMURTA

HAFTADA 1 MİLYON YUMURTA
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu'da yumurta üretimi tüm hızıyla sürüyor. Ancak siparişe yetişilemiyor. Ordu Yumurta Üreticileri Birliği Başkanı Ahmet Kaya, üretilen 600 bin yumurtanın siparişi karşılamadığını belirterek, hedeflerinin haftalık 1 milyon yumurta üretmek olduğunu söyledi.

Ordu Yumurta Üreticiler Birliği olarak Ordu'da 8 ilçede yumurta üretimi gerçekleştirdiklerini aktaran Kaya, ürettikleri yumurtaların tamamının organik olduğunu ve tanesinin ortalama 1 liradan satıldığını kaydetti.

"Üretimimiz şuan yetmiyor"

Haftalık 600 bin yumurta üretildiğini aktaran Kaya; "Akkuş'ta serbest sistem yumurta üretimine başladık. Akabinde Ordu Yumurta Üreticiler Birliği'ni kurduk. Ordu'nun tüm ilçelerine bu işe dahil ettik. Sadece Akkuş'ta değil, toplam 8 ilçede yumurta üretimlerimiz sürüyor. Haftada 600 bin yumurtamızı Tarım Kredi Kooperatifimize, Atatürk Orman Çiftliği'ne, Fiskomar'a ve Ordu Büyükşehir Belediyesi'nin kurduğu Ortar A.Ş.'ye veriyoruz. Bu şekilde yumurtayı pazarlama konusunda da hiçbir sorunumuz yok. Üretimimiz şuan yetmiyor. Taleplere cevap veremiyoruz." dedi.

GDO'suz, organik yumurtalar ürettiklerini ve Ordu yumurtasının marka tescilini de yaptırdıklarını aktaran Kaya, kullanılan yemlerin de organik olduğunu dile getirdi.

Kaya, Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yarkaları (organik yumurta tavuğu) koyduktan sonra ihtiyaçlara cevap vermeye çalışacaklarını belirterek, haftalık 1 milyon yumurta üretmek istediklerini kaydetti.   

Ordu Yumurta Üreticiler Birliği bünyesinde paketleme tesisi de kurduklarını belirten Kaya, ayrıca kurulan yem fabrikasında da yem üretimi gerçekleştirildiğini ifade etti.

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Beklenen maskeler geldi!
Beklenen maskeler geldi!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!
BAŞARININ KİLİDİ TARAFTAR!