"Güvencesiz istihdam modeli kaldırılmalı"

Bu içerik 0 kez okundu.

Türkiye Kamu-Sen İl Temsilcisi Fatih Galender Zengin, son dönemde bazı belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin işten çıkarılmasının hukuksuz olduğunun ortaya konulduğunu belirtti.

Zengin, "Hak ve sorumluluklarda eşitlik, aile birliğinin sağlanması ve adaletin bir gereği olarak istisnasız tüm güvencesiz sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi ve sözleşmeli personel istihdamına son verilmesi hususunda kararlı ve ısrarcıyız."  dedi.

'Son dönemde bazı belediyelerde çalışan sözleşmeli personelin işten çıkarılmalarının, Türk Yerel Hizmet-Sen'in hukuk mücadelesi sonucunda yargı kararıyla hukuksuzluğa ortaya konmuştur' di,yen Zengin, şunları söyledi; "Yaşanan gelişmeler, kamuda sözleşmeli personel istihdamının kamu hizmetlerinin devamlılığı ve tarafsızlığı ilkesine uygun olmadığını bir kere daha gözler önüne sermiştir. Türkiye Kamu-Sen olarak kamuda iş güvencesini zayıflatan, her türlü baskı ve istismara açık bir yapı arz eden 4'B'li, 4/C'den 4/B'ye geçen sözleşmeli, geçici, vekil, idari hizmet sözleşmeli gibi adlar altında güvencesiz istihdam modelinin kaldırılmasını istiyoruz."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor