istanbul escort

GÜRGENTEPE SİYASETİNDE NELER OLUYOR?

GÜRGENTEPE SİYASETİNDE NELER OLUYOR?
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP’nin “atom karınca”sı, ilçede ve kamuoyunda büyük taraftar bulan Gürgentepe Belediye Başkan aday adayı İsa Yazıcı, Ordu milletvekillerinin teşviki ve bilgisi dahilinde aday adayı olduğunu söyledi.

İl ve Gürgentepe ilçe örgütünün adaylığını genel merkezden istediği, parti tarafından gönderilen heyetin de arazi çalışmasında 1. Sırada olarak rapor ettiği İsa Yazıcı ile adaylık sürecini konuştuk.

Milletvekillerinin teşviki ile

-Sevgili Yazıcı, 2019 Mart ayı yerel  seçimlerinde Gürgentepe 'den aday adayı oldunuz. Altınordu' ya adaylığınız beklenirken, Neden Gürgentepe?

“Önümüzdeki günlerde paylaşacağım manevi değerler olmakla birlikte, Ordu Milletvekili aynı zamanda Gürgentepeli olan Sayın Mustafa Adıgüzel işyerime gelerek, Gürgentepe 'ye adaylığımın konuşulduğu konusunu açtı. Bu durumdan memnun olacaklarını söyledi. ‘Gürgentepe' ye aday olursan bu ilçeyi kazanabiliriz’ diyerek, beni kendisi teşvik etti. Aynı zamanda Sayın Genel Başkan Yardımcımız Seyit Torun'un da bilgisi ve desteği dahilinde, bizde doğup büyüdüğümüz topraklardan aday olmaya karar verdik.”

Parti değiştiren Ölmez’e tepki var

CHP’de Gürgentepe için eski Belediye Başkanı, daha önce AKP’den aday olan Selim Ölmez’in tekrar CHP’den aday adayı olması partililer ve kamuoyu tarafından büyük tepki görüyor. Yazıcı’ya bunu da sorduk.

-Gürgentepe siyaseti son dönemlerde kamuoyu tarafından ciddi şekilde takip ediliyor. Özellikle de daha önce Ak Parti'den aday olan Selim Ölmez'in tekrar CHP saflarında aday gösterilmesi durumu söz konusu... Bu konu sizi emektar bir partili olarak incitmiyor mu?

“Arkadaşımızın adaylığı ya da aday adaylığı nasıl değerlendirildi, neler oldu bu konuda bilgi sahibi değilim. Ancak, böyle bir olumsuz durumu düşünmek dahi istemiyorum. Bu durum partimizin değerlerine ciddi anlamda zarar verir.”

Herkes onu istiyor

-Sayın Yazıcı, Gürgentepe'de ve Ordu’da siyaseten çok güçlü bir isim olmanıza, İl Başkanlığını 7 oy gibi çok az bir rakamla kaybetmenize, 25.Dönem Milletvekili Adayı olarak Seyit bey ve Sayın Adıgüzel ile yan yana omuz omuza sahalarda emek vermenize rağmen, sizce Gürgentepe Adaylığının açıklanması neden bu kadar uzun sürdü?

Parti içi aday tespit çalışmaları çok çeşitli aşamalarda gerçekleştirildi. Özellikle benimle ilgili olan duruma gelince, Sayın Adıgüzel'in Gürgentepe ilçe başkanlığında bizzat kendisi 150 kişiye yakın partiliyi ve akil insanları toplayarak ADAYLIKla ilgili durum değerlendirmesi yaptı. Yapılan değerlendirme sonucunda İsa Yazıcı'nın aday olması tüm katılımcıların oy birliği ile kabul edildi. Bunu yeterli görmeyen Sayın Adıgüzel 2 hafta sonra, yaklaşık 200 kişilik partiliyle ikinci bir toplantı düzenledi. Orada da yine İsa Yazıcı ile seçimin kazanılacağı partililer tarafından ortaya kondu. Sayın Adıgüzel'in çıkan sonucu deklare edeceğini beklerken, başka bir isim telaffuz etmesi ve ‘ben artık Gürgentepe'ye karışmıyorum’ demesiyle şoke olduk.

Partimizin en doğru kararı vereceğine inanıyorum

Sayın Adıgüzel'in yapmış olduğu bu çalışmalara dayanarak CHP Gürgentepe İlçe Başkanlığı ve yönetim kurulu üyeleri, benim aday olmamla ilgili karar aldı. Bunu da yeterli görmeyen genel merkez Ordu'ya 5 kişilik bir ekip gönderdi. Bu ekip aday adayları ile mülakat ve ilçelerinde anket tespit çalışması yapmak için geldi. Gürgentepe'de Aydın Milletvekili Hüseyin Yıldız'ın Gürgentepe halkı ve esnafları ile yapmış olduğu kamuoyu yoklamasında da yine bizim ismimiz çıktı. Bu sonuçlar toplanarak rapor haline getirildi genel merkeze sunuldu. Diğer yanda da İl Başkanlığının yapmış olduğu anket ve yoklamalarda yine bizim ismimiz ön plana çıktı. Bunun üzerine İl Başkanlığı tüm yönetim kurulu üyeleri ile İsa Yazıcı'nın aday olması ile ilgili karar aldı. Bütün bu kararlar Genel Merkeze Aralık ayı sonu itibariyle ulaştı. Önümüzdeki günlerde yapılacak olan ilk PM’de bu anket çalışmalarının sonucu değerlendirilerek karar verilecektir.”

24 saat çalışan belediye

-Gürgentepe Belediye Başkan Adaylığının lehinize açıklandığını varsayalım. Sizin belediyeciliğinizin diğer belediyeciliklerden farkı ne olur? İsa Yazıcı'nın belediye başkanlığı Gürgentepe' de neleri değiştirir? 

Gürgentepe Belediyemiz başta Ordu vilayeti olmak üzere, tüm Türkiye'de başarıları ile adından söz ettirecek bir ilçe olacak. 19 ilçenin parlayan yıldızı, değişen, gelişen, üreten, çoklu kültürel yapının bir arada kardeşçe yaşadığı örnek bir şehir olacak. Bunca yıllık siyasi ticari bilgi ve becerimizi, yetişmişliğimizi Gürgentepe’mizi şahlandırmak için kullanma zamanı gelmiştir. 7'den 77'ye hep birlikte harekete geçecek, belediyemizin ışıklarını 24 saat söndürmeyeceğiz. Belediyemizin kapısını halka açık tutacağız. Kısacası, tüm halkımızın yaşamın içinde mutlu, sağlıklı, üreten, kazanan, dilediğinde vizyonunu il sınırları dışına taşıran çağdaş demokratik ve vizyon sahibi bir kent inşa edeceğiz.

Karadeniz’in Paris’i

Gürgentepe dışında yaşayan yaklaşık 100 binin üzerinde insanımızın kentiyle, iliyle, ülkesiyle barışık kişi başına düşen milli gelirin üretime dayalı kademeli olarak artırılacağı Karadeniz'in Yeni Paris’ini inşa edeceğiz.”

-Geçtiğimiz günlerde Hürriyet Gazetesi Ankara Muhabiri Sayın İsmail Saymaz'ın da aralarında olduğu bir tartışma programında Ordu Siyaseti ciddi anlamda irdelendi. Gürgentepe keza konuşuldu. Bu konuda söyleyecekleriniz nelerdir? 

Sevgili İsmail kardeşim başta olmak üzere, birçok gazeteci, sanatçı, yazar arkadaşlarımız dostlarımız mevcut... Dolayısıyla kendisiyle özelde paylaştığımız aynı zamanda da herkesin bildiği bu konuyu, programında yeri gelmişken dile getirmiştir. Bu hassasiyetini olağan karşılıyorum. Şu dönemde siyaset herkesin gündeminde var.”

-Bu süreçte isminizin açıklanmaması gibi bir durumda tavrınızın ne olacağı merak konusu? Nasıl bir yol haritası izlersiniz? 

“Gürgentepe halkının istek ve talepleri doğrultusunda aday adayı olduğumuz açıktır ve yapacaklarımızın, projelerimizin bu heyecanımızın aynı zamanda hakkımızda yapılan olumlu yoklama ve raporların sonucunda, 1 oy kiminle fazla alınacaksa adayımız odur diyen Sayın Genel Başkan Yardımcısı Torun'un bu cümlesinden sonra böyle bir ihtimali düşünmemekle birlikte, Çalışana, çabalayana emek veren mücadale edene inanıyorum ki hakkı teslim edilecektir. Çünkü bu parti HAK HUKUK ADALET devrimi gerçekleştiren bir partidir.”

Mart’ın sonu bahar…

-Sorularımıza içtenlikle samimiyetle cevaplar verdiniz. Öncelikle teşekkür ediyoruz, son bir soru olarak, yerel siyasetten çıkıp 2019 Türkiye Siyaseti hakkında neler söylersiniz?

Halkımızın kesinlikle bizlere  inanması, güvenmesi, birlikte güzel ve başarılı projelere imza atacağımızı bilmelerini istiyorum. Mart’ın SONU İNŞALLAH BAHAR...” Söyleşi; Gözde Özgür/Ordu Hayat

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI