"GÜMBÜR GÜMBÜR GELİYORUZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Türk Diyanet Vakıf-Sen, Ordu, Giresun, Gümüşhane illerinin istişare toplantısı dün Ordu Öğretmen Evi'nde Türkiye Kamu Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal'ın da katılımıyla gerçekleştirildi.

Ordu Öğretmen Evi'nde yapılan program saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken, Kur'an ı Kerim tilaveti ile devam etti. Toplantıya Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal, Türkiye Kamu Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin, Türk Diyanet Vakıf-Sen Ordu Şube Başkanı Mustafa Özdin, Giresun İl Temsilcisi Hasan Akın,  Gümüşhane İl Temsilcisi Köksal Sevim ve sendika üyeleri katıldı.

"Kamu Sen, sendikacılığın amiral gemisidir"

Türkiye Kamu Sen Ordu Şube Başkanı Fatih Galender Zengin; "Türkiye Kamu Sen, Türk sendikacılığının amiral gemisidir. 27 yıldan bu yana çalışmasıyla memurun yanındadır. Daha dün Çin'de soykırıma uğrayan Doğu Türkistanlı kardeşlerimiz için yine Kamu Sen sahadaydı, bundan sonra da sahada olacak." dedi.

"Hak yerini bulacaktır"

Türkiye Kamu Sen Genel Başkan Yardımcısı ve Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri Ünal ise Türkiye Kamu Sen'in önümüzdeki dönemde yetkili sendika konfederasyon olacağına inandıklarını belirtti. Ünal, şunları kaydetti; "Çalışanların hak ve menfaatinin korunması, yeni hakların alınması için bir mücadele içerisindeyiz. Bizim ilkemiz önce ülkemiz anlayışıyla yola çıktık. Sendikacılığa bir ilke, kararlılık ve ahlaki değerleri katarak bugünlere kadar gelindi. Son yıllarda her şeye kafa sallayan anlayış, son yıllarda yetkili olan anlayıştır. Bu anlayış hem üyelerine hem de çalışanları yanlış yöne sevk ediyor. Türkiye Kamu Sen ise doğrunun yanında yanlışın karşısında olmuştur. Bizim için milletimizin huzuru ve birlikteliği önemlidir. 27 yıllık süreçte bir sürü dışlamalar yaşadık. Türkiye Kamu Sen üyelerinin bir yerlere gelmesinin önünü kesmeye çalıştılar. Bizim üzerimizde baskı kurdular. Hala birileri bu sakat anlayışı sürdürme gayretindeler. Türkiye Kamu Sen'in üyeleri, eğilip bükülmeden mücadeleye devam edecektir. 2004'te 285 bin olan üye sayısı, 2019 Mayıs ayında 420 binlere ulaşmıştır. Üzerimizde oynanan oyunlara rağmen güçlü bir şekilde gümbür gümbür ayağa kalktık. Hak yerini mutlaka bulacaktır. Yetkili sendika, konfederasyon Türkiye Kamu Sen olacaktır. 420 bin üyemize başarılar diliyorum."

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!