Gülyalı'da karla mücadele sürüyor

Gülyalı'da karla mücadele sürüyor
Bu içerik 0 kez okundu.

Gülyalı Belediyesi, hasta ve cenazelere öncelikle vererek, kar yağışından kapanan yolları açmaya devam ediyor.

Geniş bir coğrafyaya sahip Gülyalı'da beyaz örtünün kâbusa dönüşmemesi için Gülyalı Belediyesi ekipleri, acil durumlarda müdahalelerde bulunarak vatandaşların yardımına koşuyor.

Bu kapsamda çeşitli mahallelerde yolda kalan araçlar çekildi. Cenaze hizmetlerinin daha sağlıklı yürütülebilmesi için cenaze evinin olduğu mahalle güzergâhları açık tutuluyor. Ayrıca sağlık merkezi, kaymakamlık, jandarma ve emniyet gibi kamu kurumlarının da güzergâhlarında sorunsuz ulaşım için çaba sarf ediliyor. Muhtarlardan alınan bilgiler doğrultusunda hasta vatandaşların hane yolları tespit edilerek olası bir acil durumda sevk için ekipler 24 saat esasına göre hazır bekletiliyor.

Zaman zaman etkisini artıran kar yağışında ekipler, özellikle kırsal mahallelere ulaşımda ana güzergâhları devamlı olarak açık tutmaya gayret gösteriyor. 13 mahallenin tamamında ulaşımda olumsuzluk yaşanmaması için yoğun çaba sarf edildiği belirtildi.

 Belediye ekiplerinin yanı sıra OSKİ Gülyalı İlçe Şefliğine ait ekip de önceden planlanan saha çalışmaları doğrultusunda ilçedeki çalışmalara destek veriyor.

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!