Göz göre göre kaçmış!

Göz göre göre kaçmış!
Bu içerik 0 kez okundu.

Cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in ailesi, cezaevi, adliye ve kolluk görevlileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ailenin avukatı, Ordu Barosu Başkanı Av. Haluk Murat Poyraz, katil Özgür Arduç'un geçmiş suçları ve sabıkaları olmasına rağmen iyi hal göze alınarak açık cezaevine alındığı, firar ve yakalanma sürecindeki ihmaller olduğu gerekçesi ile sorumluluğu olanlar hakkında suç duyurusunda bulundu.Av. Haluk Murat Poyraz tarafından Ordu Cumhuriyet Başsavcılığına verilen dilekçede, katilin adli sicilinin kabarık olduğu halde kapalıdan açık cezaevine geçme süreci, sanığın kişisel bozukluğu, cezaevinden firar sürecinden başlayıp, yakalanma sürecine kadar ihmaller olduğu kaydedildi.

8 disiplin dosyası

Katil Özgür Arduç’un cezaevinde kaldığı süre içerisinde 8 disiplin dosyası bulunduğu, bunlardan 6 tanesinin hücre cezası olduğu belirtilen suç duyurusunda, disiplin cezasına konu olan eylemlerden birinin de firara teşebbüs suçu olduğunu belirten Av. Poyraz, zanlının 30 Aralık 2019’da cezaevinden firar ettiğini, ancak cinayetten 2 gün önce, 1 Ocak 2020’de firarının bildirildiğini de suç duyurusuna ekledi.

Poyraz, suç duyurusunda sanığın antisosyal kişilik bozukluğuna sahip olduğunu, bu yüzden askerlik yapmadığının da mahkeme kararı ile de sabit olmasına rağmen açık cezaevine alınmasının, firarının geç bildirilmesinin, firar sonrasında da etkili bir arama yapılmadığını öne sürerek ihmali bulunan görevlilerin cezalandırılmasını talep etti. Haber merkezi

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!