istanbul escort

"GÖLKÖY'DE GÖÇ SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ"

Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Gölköy Belediye Başkan Adayı Cengiz Sarıyer, dünyanın en uzun ömürlü insanlarının yaşadığı Gölköy'ün devletin olanaklarından yeterince yararlanamadığına dikkat çekerek, başta göç olmak üzere bir çok soruna çözüm üreteceklerini söyledi.

'İşsizliğe bağlı olarak ilçemizde çok ciddi göç sorunu yaşanmaktadır' diyen Sarıyer; "Nüfusun büyük çoğunluğu İstanbul, Kocaeli gibi büyükşehirlere göç etmektedir. Gerek göçü azaltmak gerekse de büyükşehirlere göçüp yaşam güçlüğü çeken yurttaşlarımızın bir kısmını ilçemize geri getirmek için tarım, hayvancılık ve turizm alanlarında projeler geliştireceğiz."

"Gölköy halkı için çalışacağız"

Adil, şeffaf, hiç kimsenin ötekileştirilmediği, makam kapısının olmadığı bir Gölköy Belediyesi için hizmete hazır olduğunu aktaran Sarıyer, şunları kaydetti; "Gölköy ve mahallerindeki yıllardır kronikleşmiş içme suyu sorununu çözüme kavuşturacağız. İlçe merkezimizde Fakülte veya Yüksekokul açılması için 30 mahalle muhtarımız, siyasi partilerimiz, odalarımız, derneklerimiz ve sendikalarımızla ortak aklı egemen kılarak gerekli çalışmaları yapacağız. Köylerde yaşayan vatandaşlarımız için ilçe merkezinde ve hafta sonları Ulugöl'de köylü pazarı kurulacak, kurulacak olan bu pazarda köylülerimizin ürünlerini satarak aile ekonomilerine katkı sağlamalarına yardımcı olunacaktır. Gerek ulusal gerekse de uluslararası platformlarda başta Ulugöl, Gökgölü, Çermik Gölü olmak üzere tarihi ve doğal güzelliklerimiz için tanıtım yapılarak ilçemizde turizm sektörü geliştirilecektir. İlçemizde bulanan Kale’nin üstüne Kafeteryalar, lokanta gibi yerlerle birlikte çocuk bahçeleri, aile parkları ve çevre düzenlemesi yaparak hem halkımıza hem de turizme kazandıracağız. Ulugöl’e her Cumartesi ve Pazar sabah, Öğle ve akşamları olmak üzere belediye arabası koyup günde üç sefer Halkımızın Ulugöl’e daha uygun ve ucuz gidip gelmesini sağlayacağız. Çöpler düzenli olarak toplanacak ve temiz bir Gölköy oluşturacağız. İlçe merkezimizde yaşlı bakımevi kuracağız. İhtiyaç sahipleri, öksüz, yetim ve üniversite öğrencilerimiz için fon oluşturacağız. Mahalle Muhtarlarımızın daha iyi hizmet sunabilmesi için muhtarlarımıza hizmet bürosu açacağız. İlçemizi doğalgazla buluşturmak için başta muhtarlarımız olmak üzere bütün halkımızla ortak aklı egemen kılıp gerekli girişimlerde bulunulacaktır. Mahallelerimizdeki sağlık ocaklarını aktif hale getirmek için çaba sarf edeceğiz.Kısacası Gölköy halkı için çalışacağız."

Ordu Hayat/Tevfik Kul 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
ENGELSİZLER ORDUSU'NDA HEDEF TUTTU
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!
BU BAŞARI KARATAŞ VE EKİBİNİN!