"Gençlerimiz işsiz"

Bu içerik 0 kez okundu.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Seyit Torun, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'yla ilgili yaptığı açıklamada gençlerin işsizliğine değindi.

 

Torun, “Gençlik ve Spor Bayramı öncesi açıklanan rakamlara göre ülkedeki işsizlik tarihin en yüksek seviyesini zorlamaktadır. Genç işsizliği ise utanç verici boyutlara ulaşmıştır” dedi.     

"Torpilsiz bir ülke kurmalıyız"

Seyit Torun, 2009 Dünya Ekonomik Krizi sırasında yüzde 14,8’i gören işsizlik rakamlarının, bugün yüzde 14,7’ye çıktığını hatırlatarak; “İşsizlik ülke tarihinin en yüksek seviyesine tırmanmaktadır.  Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 100.yılında ülkemizin ve gençliğin içinde bulunduğu durum kabul edilebilir gibi değildir. Mecliste ve partide her gün yüzlerce genç işsizimizin başvurusu ile karşılaşıyorum. Sadece bana değil, ulaşabildikleri her yere iş başvurusu yapıyorlar. Çok iyi eğitimli, çok donanımlı, dil bilen gençlerimiz uzmanlıklarının çok altında bir işe razı. Belediye başkanlarımızdan da aynı şeyi duyuyorum. Ülke üreten ekonomiden vazgeçtiği için gençlerine iş bulamıyor. Biz her alanda, üreten ekonomiyi kurup gençlerimize iş imkânları sağlayacağız. Bizim iktidarımızda gençlerimiz yeteneklerine, liyakatlarına ve isteklerine göre iş bulacaklar. Yazılı sınavdan en iyi notu alan hiçbir genç sözlü sınavda bahanelerle elenmeyecek. Torpilsiz, şaibesiz, liyakate göre işe girilen bir ülke kurmalıyız.” diye konuştu.

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR