FINDIKTA 200 MİLYONLUK YENİ PAZAR

FINDIKTA 200 MİLYONLUK YENİ PAZAR
Bu içerik 0 kez okundu.

 

İstanbul Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (İFMİB), Türkiye Tanıtım Grubu’nun (TTG) desteği ile ABD ve Rusya’dan sonra, Kuzey Afrika ülkelerinde de tanıtım faaliyetlerine başlıyor.

Türkiye’nin milli ürünü fındığın dünyadaki üstünlüğünü korumak, imajını güçlendirmek ve ihracatını arttırmak için yapılacak tanıtım projesine, Kuzey Afrika ülkelerinden Tunus ve Cezayir’de start verildi. Birliğin ihracatını 2020 yılında 1 milyar doların üzerine çıkarmayı hedefleyen İFMİB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Haydar Gören ve Yönetim Kurulu üyeleri, Kuzey Afrika ülkeleri ile ilgili görüş alışverişinde bulunmak, pazar ile ilgili ön bilgi almak için Fındık Tanıtım Grubu kurucularından, Eski Tunus Büyükelçisi Ömer Faruk Doğan ile bir araya geldi.

Hedef pazarlardan Cezayir ile Tunus’a yapılan ihracattan bahseden Gören, “2019 yılında Cezayir’e yaklaşık 4, Tunus’a ise 5,5 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirdik. 2018 yılı ile kıyasladığımızda buralarda ihracat artışından bahsedebiliriz. Bu ülkelerdeki ihracat potansiyelini gördüğümüz için bu ülkelere yönelmeye karar verdik” dedi.

200 milyonluk pazarın giriş kapısı olacak

Büyükelçi Ömer Faruk Doğan, Kuzey Afrika’nın 200 milyon nüfusu ile büyük bir pazar olduğunu vurgulayarak, “Kuzey Afrika’da kendimizi doğru anlatıp tanıtabilirsek, burada güçlü bir Türk fındığı algısı oluşturabilir ve ihracatı arttırabiliriz” şeklinde konuştu.  Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı