"Fındık üzerinde oyun oynuyorlar"

Bu içerik 0 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, fındık üzerinde oyun oynandığını belirterek, "Ferrero önünde, en kısa zaman da on binler toplanalım. Milletin emeğine göz dikenin gözünü oyalım." dedi.

 

TMO'nun fındık üreticisinin hakkını sonuna kadar koruyacağını söyleyen Enginyurt, Ferrero denilen tekelci firma ve onun ayakçı takımının, fındık üzerine kurduğu oyunun da bozulacağını dile getirdi.

"Yazıklar olsun"

Üreticinin emeğine göz koyanlara tepki gösteren Enginyurt; "Sayın Cumhurbaşkanım, Ferrero firmasında, Çarşamba günü Pro Gıda'nın da katılımıyla toplantı yapılıyor alınan karar, piyasadan çekilelim fındık fiyatları düşsün isteniyor. Fındık karteli kuruldu, oyun sahneye konuldu. İhanet eden cezasını çekmeli. Ferrero önünde, en kısa zaman da on binler toplanalım. Milletin emeğine göz dikenin gözünü oyalım. TMO, devlet demektir, çiftçi, köylü dostu demektir. Fındık üreticisinin hakkını TMO sonuna kadar koruyacaktır. Ferrero denilen tekelci firma ve onun ayakçı takımı, fındık üzerine oyun kuruyor, lakin oyunları bozulacaktır. Üreticinin alın teri üzerine oyun kurana yazıklar olsun. Maliye ve Ticaret Bakanlığına çağrımızdır. Kan emici vampirlerin ve millet düşmanlarının defterleri, hesapları, aldıkları karar derhal incelemeye alınsın. Bu bir suç duyurusudur. Çünkü bunlar, 16 TL fındık fiyatı açıklayan Cumhurbaşkanımıza savaş açtılar." dedi.

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!