"FINDIK ÜZERİNDE 'FETÖCÜ OYUN' BAŞLADI"

Bu içerik 0 kez okundu.

Milliyetçi Hareket Partisi Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, mecliste düzenlediği toplantıda fındık üzerinde oyun oynayıp serbest piyasada fiyatı 19 liraya düşürenlere ateş püskürdü, yeni sezonda fiyatın 24 TL'den aşağıda olmaması gerektiğini kaydetti.

Bir ay önce 20 bin ton fındık için tekelci firma başta olmak üzere 400 bin talep geldiğini ve fındığın TMO tarafından 24 TL'ye satıldığını aktaran Enginyurt, "Fındığımızı ve hakkımızı kimseye yedirmeyeceğiz. Fetöcülerin maklubesini yiyenleri de biliyoruz. Hesap soracağız." dedi.

"Ne oldu da 19 liraya düştü?"

Fındık fiyatının bir hafta içerisinde yaklaşık 5 lira gerilediğine dikkati çeken Enginyurt; "Fındık en önemli geçim kaynağımız. Cumhurbaşkanımızdan bu sene fındık için 24 TL'nin altında olmamak kaydıyla fiyat talep ettik. Fındık üreticisinin yanında olan ve değer veren bir Cumhurbaşkanımız var. Fındığımıza sahip çıktı ve çıkacağını da biliyoruz. Lakin fındık üzerinde Fetöcü oyun, tezgah, plan başladı. 1 ay evvel TMO'dan 20 bin ton fındığı alabilmek için 400 bin ton talep geldi. TMO, fındığı 24 liradan sattı. Ama ne olduysa fındık son bir haftadır 18-19 liraya düştü. Fındık toplanmadı, piyasaya inmedi. Ortada bir fındıkta yok patlama yapması için. Batı Karadeniz'de iki defa Fetöden içeri alınan ve bir tekelci firmanın temsilcisi olan Fetöcü, Orta Karadeniz'de Fetönün mütevelli heyetlerinde görev almış, 2 tane Fetöcüyle beraber yanların aldıkları 15 tane tüccarla beraber fındık 19 liraya çekildi." dedi.

"Fındıkta oyun oynuyorlar"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da seslenen Enginyurt, "Fındık ne oldu da 19 liraya düştü? Bu Fetöcülerin niyeti belli. Bunlar 2 kez hapse girmişler. Sizden intikamı unutmadılar. Fındık üreticilerini birileri kullanmak ve kışkırtmak istiyor. Fındıkta oyun oynuyorlar. Bu oyunu, tezgahı bozmalıyız. Ne aldın sattın da fındık 19 lira? Tüccarların hakkını gasp edip, 19 liradan fiyat keserek piyasada algı yaratılıyor. Üreticiyi, tüccarı panikletip fındığın ucuz satılmasını istiyorlar. Niyetleri, fındık taban fiyatının hasta öncesinde düşük açıklanması. İstiyorlar ki millet, 8 milyon üretici perişan olsun, manavlar batsın istiyorlar."

"Hesap soracağız"

Enginyurt, sözlerini şöyle noktaladı; "24 TL'den fındık alan tüccar ve tekelci firmalar, 20 bin ton fındığa 400 bin ton teklif verirken, şimdi ne oldu da fındığı 19 liraya düşürdünüz demek gerekiyor. Bu bir zulümdür. Biz bu zulme karşı dimdik ayakta duracağız. Bu Fetöcüler bilsin ki peşlerindeyiz. Fındığımızı ve hakkımızı kimseye yedirmeyeceğiz. Fetöcülerin maklubesini yiyenleri de biliyoruz. Hesap soracağız."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor