Fındık fiyatı servisçileri de vurdu!

 Fındık fiyatı servisçileri de vurdu!
Bu içerik 0 kez okundu.

Serbest piyasada fındık fiyatlarının düşmesi, TMO’nun ağır koşulları üreticiyi beklemeye sokarken, okul servisleri de bu durgunluktan payını alıyor.

Vona Tur öğrenci servisi şoförü Selçuk Baydoğan, 13 yıldır bu işi yaptığını belirtirken, ekonomik krizin yanı sıra fındığın para etmemesinin kendilerini de olumsuz yönde etkilediğini doğruluyor.

 

İşlerin düşmesinin bir diğer nedenini de artık puan sistemine bakmadan öğrencinin kendi mahallesindeki okulu seçebilmesini gösteren Selçuk Baydoğan, velilerin durumunu bildikleri için belirlenen fiyatın altında öğrenci taşıdıklarını da söylüyor ve şöyle devam ediyor;

“Öğrenci servisinde fiyat artışı oldu. Bu sene ilk defa Belediye kilometre bazında hesapladı, cemiyetlerimizin, kooperatiflerimizin baskısıyla kilometre bazında hesapladı ama bu seferde çok yüksek çıktı. Biz yüksek fiyata taşımak isteriz ama velilerimizin durumu ortada, ekonomik kriz de var. Mecbur biz tekrar fiyatlarımızda azaltma yaptık. Fiyatlarımız Ordu-Perşembe arası 16 km. 250TL dendi ama biz 200 TL'ye taşıyoruz. Velilerimize bakıyoruz, balıkçısı var, gurbetçileri var birde bunun yanında fındığa da endeksli durum var çünkü fındık temel geçim kaynağı, fındık para etmediği zaman veliler bu sefer ekonomik bunalımda oluyor yeri geliyor paramızı alamıyoruz.”

Servis ücretlerini zarf dağıtarak toplandıklarını ancak velilerin yaşadığı sıkıntı nedeniyle gecikmeli dönüşün olduğunu da belirten Akdoğan, “Veliler fındığı satamadım, fiyat düşük diyor. Yapacağımız bir şey yok bekliyoruz” diyor. Samet Sezer/Ordu Hayat

 

 

 

 

 

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!