“Fındığın kıymetini bilin!”

“Fındığın kıymetini bilin!”
Bu içerik 0 kez okundu.

 

TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoığlu, fındığın önemine işaret ederek, daha fazla ihracat için kaliteli üretimin şart olduğunu söyledi.

Trabzon Ticaret Borsası tarafından “Trabzon’a Değer Katanlar”, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nca ise “Ekonomiye Değer Katanlar” başlıkları altında ortaklaşa ödül töreni düzenlendi. Trabzon Novotel’de düzenlenen törene, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı M. Cahit Turan, Trabzon Valisi İsmail Ustaoğlu, TOBB Başkanı M. RifatHisarcıklıoığlu, bazı milletvekilleri, oda ve borsaların başkanları ile iş dünyasının temsilcileri katıldılar.

Fındığın kıymeti bilinirse Trabzon’un ve Türkiye’nin zenginleşeceğini ifade eden TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, “Cumhurbaşkanımıza ve Hükümetimize teşekkür ediyoruz. Fındık fiyatları bu sene hem zamanında açıklandı, hem de beklentilerimizi karşıladı. Sıkıntılı dönemde nefes almamızı sağladı. Aslında fındıkta uzun vadeye odaklanmamız lazım. Bu işin ekmeğini yiyeceksek ihracatla yiyeceğiz. Daha fazla ihracat yapacaksak daha kaliteli fındık üreteceğiz. Bir de fındığı ürüne dönüştürüp satmamız çok önemli. Bunun için de elimizden ne geliyorsa yapmamız lazım” şeklinde konuştu.

TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu’na da fındık projelerine ve sektörüne yaptığı katkılar nedeniyle gümüş telkareden imal edilmiş fındık çotanaklı plaket TTB Başkanları Sebahattin Arslantürk ile Eyyüp Ergan tarafından takdim edildi.

Toplantıya Ordu Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Levent Yıldırım ile bazı meclis üyeleri de katıldı. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
ORDUSPOR 1967 GELİYOR...
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!
NİHAYET BÜYÜKŞEHİR OLDU!