Fidanlar toprakla buluştu

Fidanlar toprakla buluştu
Bu içerik 0 kez okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı işbirliğinde düzenlenen “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” kampanyası kapsamında Ordu genelinde fidan dikimi gerçekleştirildi.

Türkiye genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen fidan dikimi, Ordu’da da Akkuş, Mesudiye, Ulubey ve Ünye ilçelerinde düzenlenen eş zamanlı törenlerle yapıldı.

 “Fidanlar, Fidanlarla Büyüyor” kampanyası kapsamında Ordu il genelinde 900 öğrencinin katılımıyla 2 bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

İl Millî Eğitim Müdürü Kutlu Tekin Baş, “Cumhurbaşkanımızın himayelerinde, Bakanlığımız ile Tarım ve Orman Bakanlığı arasında düzenlenen protokol kapsamında bugün Türkiye’de 81 ilde eş zamanlı olarak fidanlar, fidanlarla büyüyor projesi kapsamında fidan dikimi yapacağız. Bu projenin amacı, ağaçlandırmaya uygun şartların sağlandığı ilçelerde fidan dikim etkinlikleri düzenlenerek ülkemizin yeşil dokusunun geliştirilmesine katkıda bulunmak, öğrencilerde ağaç ve orman sevgisini geliştirmek, çevreye duyarlı bir birey olarak yetişmelerini sağlamak ve toplumda çevre koruma konusunda farkındalığı artırmaktır." dedi

Etkinlikte fidanlar toprakla buluşurken, fidanlar öğrenciler tarafından dikildi. 

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ünye hem üzüldü hem sevindi!
Ünye hem üzüldü hem sevindi!
Veteranlar dertli...
Veteranlar dertli...