“FETÖ borsasından sonra belediye borsası!”

 “FETÖ borsasından sonra belediye borsası!”
Bu içerik 0 kez okundu.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, sarayın oyla alamadığı belediyeleri, kayyum atayarak ve maddi ve manevi baskı kurarak almaya çalıştığını söyledi.

AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Muş’un Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, Coğrafi Bilgi Sistemleri ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifine ilişkinaçıklamalarını değerlendiren CHP Genel Başkan Yardımcısı Ordu Milletvekili Seyit Torun, “AKP yerel seçimlerde kaybettiği güce yeniden erişmek için sürekli benzer manevralar yapıyor” dedi.

“Çünkü yerel seçimlerde halk AKP’ye ciddi bir ders verdi ve ülkeyi tek adamla yönetemeyeceğini söyledi” diyen Seyit Torun, “AKP’nin 25 yıllık ezberi bozuldu. Yıllardır üzerine konduğu şehir rantını artık elinden kaçırdı. Cumhuriyet Halk Partili Belediye başkanlarının kamu yararına ve halkın hizmetine verdiği bu rantı tekrar ele geçirmek için her yola başvuruyor, her fırsatta kanun, hukuk, kural tanımadığını gösteriyor” diye konuştu.

“Yağma düzenine karşıyız!”

Gerçekçi ve kent insanına saygılı tüm yasal düzenlemelere ve uygulamalara destek vereceklerini ancak talan ve yağma düzeninin de karşısında olduklarını belirten Torun, Belediye başkanlarının parti değiştirmesini de şöyle değerlendirdi;

“Belediye başkanının borç batağı içinde kıvrandırır, hizmet veremez hale getirir, sigorta borcuna dahi haciz getirirsen çeşitli baskı ve pazarlıklarla elbette belediye başkanını kendi partisinden koparıp iktidar partisine geçirebilirsin.

Utanç verici!

Halkın seçtiği 100 belediye başkanını sıkıştırarak, şantajla, cebren ve hile ile partisinden koparıp iktidar partisine gelmek zorunda bırakmak övünülecek bir hedef değil demokrasi adına utanç verici bir lekedir.

Sarayın emriyle halkın hür iradesiyle seçilmiş başkanlar üzerinde transfer borsası kurulduğunu biliyoruz. Daha önce FETÖ borsası kurmuşlardı, şimdi de herhalde belediye başkanları borsası kurdular. Bu öncelikle belediye başkanının değil, iktidarın ayıbıdır, iktidar adına utanç verici bir uygulamadır. Her şeye rağmen bizden kimsenin bu borsa işine bulaşacağına inanmıyorum.

Atama yapsaydınız!

Bunlar halkın seçtiği belediye başkanlarını ağlatarak, korkutarak, sindirerek değiştirmeyi de iyi bilir. Madem belediye başkanlarına daha doğrusu halkın iradesine, seçmen kararına saygılı değilsiniz, bırakalım seçimleri, siz yukarıdan müdür gibi belediye başkanı atayın. Asıl derdiniz de bu zaten. Tüm yasal düzenleme çabanız buna yönelik. Ancak buna asla izin vermeyeceğiz.” Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!