Fatsa'da çöp sorununa son!

Fatsa'da çöp sorununa son!
Bu içerik 0 kez okundu.

Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Fatsa’nın en önemli sorunlarından biri olan çöp sorununu çözüme kavuşturduklarını söyledi.

Fatsa'ya bir daha çöp dökülmeyeceğini aktaran Kibar, mevcut alanın ıslah çalışmalarına başlandığını ve ağaçlandırılıp, yeşil alana çevrileceğini dile getirdi.

'Fatsa’nın en önemli sorunlarından biri olan çöp sorununu çözüme kavuşturduk' diyen Başkan Kibar, şunları söyledi; "Bilindiği üzere çöpün Fatsa’ya dökülmemesi için Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Mehmet Hilmi Güler ile yapmış olduğumuz istişareler sonucu Fatsa'da bulunan ve Fatsa'nın en önemli sorunlarından biri olan çöp toplama alanının kapatılmasına karar verilmişti, şimdi ise bu alanın ıslah çalışmalarını başlattık.

"Ağaçlandıracağız"
Bundan sonra Fatsa’da toplanan çöplerin Ünye’nin Cevizdere mevkiinde en son teknoloji ile inşa edilen ‘çöp ayrıştırma tesisinde ayrıştırıldıktan sonra Çaybaşı-İlküvez’de bulunan toprağa ve çevreye en küçük bir zarar vermeyen düzenli depolama alanına götürüleceğini belirtmiştik…
Bu alanın ise çevreye tekrar uyumlu hale getirip rehabilite edilip yeşil alana dönüştürülmesi için gerekli talimatları verdim. En kısa süre içinde bu alan ağaçlandırılacaktır."

Haber merkezi

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!