“Faşizm sürüyor!”

“Faşizm sürüyor!”
Bu içerik 0 kez okundu.

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala, 12 Eylül’ün üzerinden 39 yıl geçmiş olmasına rağmen ülkemizin hala darbe yasalarıyla yönetildiğini ileri sürdü.

12 Eylül 1980 ve sonrasında yaşanan acıların, aradan geçen zamana rağmen hala sürdüğünü belirten Hikmet Pala, “Darbenin izlerinin silinmesi konusunda sarf edilen sözler yerine getirilmediği gibi 12 Eylül zihniyetinden beslenen AKP iktidarı, tek adam rejimini inşa etmiştir. 15 Temmuz darbe süreci fırsata çevrilerek OHAL uygulaması başlatılmış ve bu kapsamda çok sayıda Kanun Hükmünde Kararname (KHK) çıkarılmıştır. 100 binin üzerinde kamu çalışanı işten çıkarılmıştır. Temel hak ve özgürlükler rafa kaldırılmış, yandaş medya dışında kalan basın yayın organları ya kapatılmış ya da iyice baskı altına alınmış, onlarca basın emekçisi, aydın tutuklanmıştır.” Diye konuştu.

12 Eylül`ün hedeflediği “tek tip insan” oluşturma girişimlerinin, bizzat AKP iktidarı eliyle, özellikle eğitim politikaları üzerinden adım adım hayata geçirildiğini de ileri süren Pala, “12 Eylül`ün üzerinden 39 yıl geçmiş olmasına rağmen ülkemiz hala darbe yasalarıyla yönetilmekte, Anayasa’dan çalışma yasalarına kadar birçok alanda 12 Eylül’ün antidemokratik hükümleri bugün de varlığını ve etkisini sürdürmektedir. Temel hak ve özgürlüklerden düşünce ve örgütlenme özgürlüğüne, siyasi partiler yasasından, seçim yasalarına kadar 12 Eylül zihniyeti egemenliğini her alanda sürdürmektedir.” Dedi. Haber merkezi                        

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Aşırı hız bir can daha aldı
Aşırı hız bir can daha aldı
2 DUYARLI İNSAN!
2 DUYARLI İNSAN!