ERZURUM'A VAR, ORDU'YA YOK!

ERZURUM'A VAR, ORDU'YA YOK!
Bu içerik 0 kez okundu.

Açılalı 4 yıl olmasına karşın uçakların hala sisli havalarda iniş yapamadığı Ordu Giresun Havalimanı'nda sorun devam ederken, Erzurum Havalimanı’na görüşün sıfır olduğu dönemde de uçakların inebilmesi için CAT 3A sistemi kuruluyor.

 

Şimdiye kadar çok sayıda vatandaşın uçak sefer iptalleri ve uçağın Gülyalı yerine Samsun ya da Trabzon'a inmesinden dolayı sıkıntı yaşandığı Ordu Giresun Havalimanı'nda sisli havalarda uçaklar hala iniş yapamıyor.

Her ne kadar yetkililer, 'Ordu Giresun Havalimanı'nda cihaz eksikliği yok' dese de, en ufak siste uçak seferlerinin iptal olması kaçınılmaz oluyor.

Son olarak sisli havalarda uçakların iniş kalkışlarında sorunların yaşandığı Ordu Giresun Havalimanı’ndan daha iyi değerlere sahip Erzurum Havalimanı’nda görüşün sıfır olduğu dönemde de uçakların inebilmesi için CAT 3A sistemi kurulması sonrasında aynı cihazdan Ordu'ya da kurulması talebinde bulunuldu.

Görüş mesafesinin düşük olduğu sisli havalarda uçakların iniş yapamadığı Ordu Giresun Havalimanı’nda sorunun nasıl çözümleneceği ise belirsizliğini koruyor.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
İstanbul’un imarı Ordulu Onur Soytürk’e emanet
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ