ENGİNYURT, TABİPLER ODASINA ADAY!

ENGİNYURT, TABİPLER ODASINA ADAY!
Bu içerik 0 kez okundu.

Daha önce 3 dönem Ordu Tabipler Odası Başkanlığı yapan ODÜ Tıp Fakültesi Aile Hekimliği Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Özgür Enginyurt, 12 Temmuz'da yapılacak olan Tabipler Odası Genel Kurulu'nda başkanlığa aday olduğunu açıkladı.

Amaçlarının hekimlerin haklarını korumak olduğunu aktaran Enginyurt, önceki dönemlerde neler yaptıklarının ortada olduğunu dile getirdi.

"Göreve hazırım"

'3 dönem Ordu Tabipler Odası Başkanlığı yaptığını hatırlatan Enginyurt; "Bir Dönem Tabipler Odası Genel Sekreterliği, 3 dönem Tabipler Birliği Merkez Delegeliğinin yanı sıra 14 yıldır Türk Tabipler Birliği Merkez Konsey Delegesiyim. Ayrıca 14 yıldır da Ordu Tabipler Birliği yönetimindeyim. Geçtiğimiz dönem yasa gereği başkanlığa aday olamadığım için bir başka arkadaşımız bu görevi yürüttü. Arkadaşların da isteğiyle Ordu Tabipler Odası Başkanlığına aday oldum. Hekim arkadaşlarım teveccüh gösterirlerse bu görevi yapmaya hazırım." dedi.

"Yine hekimlerimizin yanında olacağız"

'Bizim amacımız her zaman hekimlerin haklarını korumak olmuştur' diyen Enginyurt, sözlerini şöyle tamamladı; "14 yıl boyunca bir siyasi görüşü ön plana çıkarmadık, siyaset yapmadık. Amacımız hep hekimlerin haklarını ön plana çıkarmak, sorunlarını çözmek ve sorun odaklı yaklaşmak oldu. İnsanla çalışan bir meslek olduğu için hekim arkadaşlar muhakkak hukuki problemler yaşıyor. Bu anlamda hekim arkadaşlara ciddi destekler vererek problemlerini çözdük. Hekimler ne zaman mağdur oldularsa yanında olduk. Sağlık Bakanlığı ile uyumlu çalıştık ve çalışacağız. Ordu Tabipler Odası olarak Sağlık Bakanlığı'na ne zaman bir taleple gitsek hep olumlu karşılandı ve gereği yapıldı. Ordu'ya Adli Tıp kurulması da Ordu Tabipler Odası'nın girişimleriyle olmuştur. Bazıları tabipler odası ne yapıyor diyorlar. Ordu Tabipler Odası'nın yaptıkları saymakla bitmez. Tekrar yönetime talip olduk. İnşallah arkadaşlarımızın da teveccühüyle bu görev bize nasip olur."

Ordu Hayat/Tevfik Kul (Özel Haber)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor