Engellilerin 1 günlük askerlik sevinci

Engellilerin 1 günlük askerlik sevinci
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Jandarma Komutanlığı'na gelerek yeminlerini eden 42 engelli vatandaş, 1 günlük temsili askerlik görevlerini yerine getirmenin gururunu yaşadı.

Ordu Jandarma Komutanlığı'ndaki temsili askerlik töreninde bedensel, zihinsel ve işitme engellilere ilk olarak üniformalar giydirildi.

Engelliler, daha sonra Jandarma Komutanlığı'nda temel eğitim çalışmasına katıldı. Eğitimlerde engellilere, asker selamı verilmesi ve esas duruşta bulunulması öğretildi. Eğitimlerin ardından yemin töreni programına geçildi.

"Canınızı hiçe sayacağınızı biliyoruz"

Yemin töreninden önce konuşan İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Tolunay Başer, şunları kaydetti; "Bugün kutsal askerlik hizmetini yerine getiren evlatlarınızın gözlerindeki parıltıyı, büyük bir memnuniyetle görüyor ve bunun haklı gururunu yaşıyorsunuz. Bu gençlerimize vatan savunmasında bir görev düştüğünde, diğer askerlerimizden geri kalmayarak verilecek her görevi en iyi şekilde yerine getireceklerine olan inancımız tamdır. Bir kısmınız doğuştan, bir kısmınız ise geçirdiği rahatsızlık nedeniyle hayatınızı bu şekilde devam etmek zorunda kaldınız. Yaşama sımsıkı sarılmanız, içinizdeki umudu hiç kaybetmemeniz ve hayata tutunma adına gösterdiğiniz azim ve kararlılıkla hepimize örnek teşkil ediyorsunuz. Birazdan diğer vatan evlatları gibi, şanlı bayrağımız ve silah üstüne ellerinizi koyup, ebediyete kadar sadık kalacağınız askerlik yeminini edeceksiniz. İnanıyoruz ki, her vatan evladı gibi size ihtiyaç duyulduğunda vatan için canınızı esirgemeyeceksiniz. Askerlik yemininiz Türk milletine hayırlı olsun."

Yemin törenine katılan engelli vatandaşlar ise 1 günlüğüne de olsa asker üniforması giymenin mutluluğunu yaşadı.

Ordu Hayat/Samet Sezer

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
YENİ ORDUSPOR'DA İPLER KOPTU
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR
MESUDİYESPOR, YENİ SEZONU İPLE ÇEKİYOR