"Engelliler de toplumun bir parçası"

Bu içerik 0 kez okundu.

Engelliler Konfederasyonu Ordu İl Meclis Başkanı Ümit İşbakan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü dolayısıyla yaptığı açıklamada, engellilerin de bu toplumda var olduğunun unutulmamasını istedi.

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nden engellilerle alakalı bir birim kurulmasını isteyen İşbakan; "Öncelikle engellilerle alakalı bir birim kurulması gerekmektedir. Kurulacak birimin engellilerin ulaşabileceği bir alanda olması ve personelin bu donanıma sahip olması gereklidir. Bu birim Ordu ilinde yerel yönetimlerin sorumluluğunda olan sorunların tespiti ve çözümü konusunda yetkili,yetenekli insanlardan oluşacağı yeterli olmayıp var olan engellilerden de orada temsilciler olması olmazsa olmazdır." dedi.

"1 tane engeli aracı yetmez"

'Ordu ilinde 1 tane engelli ulaşım aracı mevcut olup bu var olan talebi karşılamamaktadır' diyen İşbakan şunları kaydetti; "Kaldırım işgali, kaldırımların düzensiz olması, engelli rampalarının standartlara uymaması, engelli şarj istasyonlarının yetersizliği, var olanların sağlıklı bir şekilde çalışmaması, üst geçit asansörünün sürekli bozuk olması, engelli vatandaşların sağlıklı bilgiye ulaşamaması, bu birim tarafından kolaylıkla çözülecek bazı sorunlardır."

Ordu Kent Konseyi bünyesinde engelliler meclisinin de olması gerektiğini savunan İşbakan, "Engellilerde çocuğu, genci, yaşlısı, erkeği, kadını ile bu toplumun bir parçasıdır. Bütün bu belirttiğimiz konularda var olan yasal haklarımız nedeniyle, gerekenin yapılmasını talep ediyoruz." diye konuştu.

Haber merkezi

 

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı