EN TATLI PROJE'NİN % 80'İ TAMAM

EN TATLI PROJE'NİN % 80'İ TAMAM
Bu içerik 0 kez okundu.

Ordu Büyükşehir Belediyesince yürütülen ve %80'i tamamlanan “Çikolata Park Projesi”nin Nisan-Mayıs aylarında hizmete girmesi planlanıyor.

Ordu'nun Gülyalı ilçesinde yapımı süren “Çikolata Park Projesi”nin, %80'i tamamlandı. Türkiye'nin en tatlı projesi olarak nitelendirilen Çikolata Park'ın yapımı, Avrupa ve Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olma özelliği taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın yakınında 60 dönüm alan üzerinde devam ediyor.

Başkan Tekintaş, Çikolata Park Projesi'nin hem Karadeniz hem de Ordu için çok özel bir mekân oluşturulduğunu söyledi.

"Katkı sunacak bir proje"

Başkan Engin Tekintaş, “Sosyal hayata katkı sunacak projenin aynı zamanda ekonomik katkısı da büyük olacaktır” diyerek; "Bu yapıyı yılbaşına kadar hayata geçirmeyi hedefliyoruz. İnşallah nisan, mayıs ayı itibarıyla hem hizmet sunumu hem de mekânların güzellikleri ortaya çıkmış olacak. Temel ürünlerinden biri fındık olan çikolatanın burada en iyi şekilde yapımını ve sunumunu sağlayacak bir alan inşa ediliyor. Diğer taraftan da asıl olan istihdamdır. İstihdam açısından da bakınca hem üretim hem satış sürecinde çok sayıda arkadaşımız çalışacak. 70'in üzerinde kişinin çalışacağı bir mekân olacak. Dolayısıyla Gülyalı'daki kardeşlerimize de teknik olarak gıda mühendisi, makine mühendisleri gibi birçok kişiye katkı sunacak. Diğer taraftan da sosyal amaçlı olduğu için sportif faaliyetlere de katkı sunabilecek bir alana dönecek." dedi.

"Turizme de katkısı olacak"

Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ise; "Yerli ve yabancı bütün turistlerimizi burada ağırlamaktan onur duyacağız. Çünkü havalimanının hemen yakınında olması bir tarafında da uluslararası kara yolunun geçmesi buraya turizm yönünden gerekli katkıyı sunacağına inanıyoruz. Küçük de olsa butik otellerimiz hizmete giriyor. Yakın zamanda da bir tane açılacak. Yine bu tür talepler var. Onları da değerlendiriyoruz. İnşallah gelecekte biz hak ettiğimiz ve beklenti içinde olduğumuz turizmden gerekli katkıyı alacağız."

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ORDUSPOR YENİDEN DİRİLİYOR!
ORDUSPOR YENİDEN DİRİLİYOR!
RÜSUMAT'IN HAKKARİ ŞANSSIZLIĞI!
RÜSUMAT'IN HAKKARİ ŞANSSIZLIĞI!