istanbul escort

En güzel 10 Ocak hediyesi

En güzel 10 Ocak hediyesi
Bu içerik 0 kez okundu.

MHP Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un 10 Ocak öncesi TBMM’de yaptığı konuşma ve Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun da girişimleri ile yerel yazılı basın bir can suyuna daha kavuştu. Basın İlan Kurumu görev alanındaki gazetelerden 1 Temmuz 2019 tarihine kadar borcu yoktur belgesi aranmayacak.

Gazetelere yapılan resmi ilan yayım bedellerinin ödenmesinde, vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranmasına ve varsa vergi borçlarının kesilerek ilgili vergi dairesine aktarılmasına dair 6183 sayılı Kanunun ilgili madde değişikliğinin uygulanması, Hazine ve Maliye Bakanlığının kararı ile 1 Temmuz 2019 tarihine kadar uzatıldı.

Hatırlanacağı üzere 6183 Sayılı Amme Alacaklarının Tahsil Usulü Hakkında Kanun’un 22/A maddesinde 23 Aralık 2017 tarihinde Resmi Gazetede yayımlanan değişiklikle, kamu tüzel kişiliğini haiz kurum ve kuruluşların, mal ve hizmet alımları ile yapım işleri nedeniyle 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren hak sahiplerine yapacakları ödemelerde, vadesi geçmiş vergi borcu bulunmadığına dair belge isteme zorunluluğu getirilmişti. Ancak, bilhassa yerel gazetelerin bu yeni uygulamaya uyum sağlayabilmeleri amacıyla Maliye Bakanlığı tarafından söz konusu belge isteme zorunluluğu 01 Ocak 2019 tarihine kadar ertelenmişti. Basın İlan Kurumuna intikal eden yazıda gazetelerin uygulamaya henüz uyum sağlayamadığı ifade edilerek Basın İlan Kurumu tarafından gazetelere yapılan ödemeler sırasında hak sahiplerinden vergi dairelerine vadesi geçmiş borç durumunu gösterir belge aranılarak kesinti yapılmasına ilişkin tatbikatın 1 Temmuz 2019 tarihinde başlatılmasının uygun bulunduğu bildirilmiştir.

Yazılı basın için hayati önem taşıyan bu gelişme sonrası bir açıklama yapan BİK Yönetim Kurulu Üyesi ve Anadolu Gazete Sahipleri Temsilcisi Mustafa Arslan, “Ağır ekonomik şartlar göz önüne alındığında bahse konu uygulama pek çok gazete işletmemizi güç duruma itecekti. Bu itibarla Yönetim Kurulu Başkanımız Adnan Ertem, bir önceki Maliye Bakanı ve halen Cumhurbaşkanlığı Bütçe Dairesi Başkanı Naci Ağbal, Maliye Bakan Yardımcısı ve Bakan Başdanışmanlarına konuya ilişkin sıkıntıları arz etti. Bendeniz Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta ve MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kalaycı’ya vaki problemi aktardım. Ordulu arkadaşlarımız Ordu Milletvekili Cemal Enginyura’a, Erzurumlu meslektaşlarımız da Erzurum Milletvekili Zehra Taşkesenoğlu’ya sıkıntıyı ilettiler. Tüm bu çabalar, Enginyurt’un meclis konuşması ve görüşmeleri ile Taşkesenoğlu’nun görüşmeleri sonucu uygulama Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın imzası ile 1 Temmuz 2019’a kadar ertelenmiştir.” Dedi. Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
4 AYDIR MAAŞLARINI ALAMADILAR!
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI
2.AMATÖRDE PLAY-OFF ZAMANI