EMEP’ten fındık fiyatına tepki!

EMEP’ten fındık fiyatına tepki!
Bu içerik 0 kez okundu.

            Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 22TL fiyatın üreticiyi değil, ihracatçıyı memnun ettiğini söyledi.

            Poyraz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı 22 TL fiyatı eleştirerek, “Üreticiler bu yılki maliyetin 21.92TL olduğunu açıkladı. En az da 28.5 TL olmasını istediler. Açıklanan fiyat maliyet olan 22TL oldu. Cumhurbaşkanı 22 TL’yi açıklarken üreticiler gibi kalem kalem maliyet hesabı yapsaydı da fiyat açıklasaydı, maliyetin ne kadar olduğunu tartışırdık. Ancak tekellerin çıkarına davrandıkları için onları memnun eden fiyatı açıkladı. İktidar, kapitalizmin kurallarını işletiyor ve üreticinin değil alıcıların çıkarını düşünüyor.” dedi.

 

“Bu iş tekellere yarar”

            Poyraz, sözlerini şöyle noktaladı; “Fındık fiyatının 20 TL olmasını isteyenler oldu. Yapılan araştırmada bunların kimler, hangi kuruluşlar olduğu ortaya çıkar. 21TL isteyen genel başkan da oldu. Bunlar üretici adına konuşur gibi yapıp iktidara ve tekellere hizmet edenlerdir. Açıklanan 22TL’den memnuniyeti dillendirmeye başlayacaklardır. TMO’nun deposundaki fındığı 24TL’den almak isteyenlerin başvurularının toplamı depodaki fındığın 10 katından fazla olduğunu düşündüğümüzde fiyatın düşük olduğu daha iyi anlaşılacaktır. Ayrıca açıklanan fiyat taban değil, tavan fiyattır. TMO sınırsız alım da yapmayacaktır. Sınırlı alım yine tekellerin işine yarar.”

                  Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!