EMEP, küçük esnafa destek istedi

EMEP, küçük esnafa destek istedi
Bu içerik 0 kez okundu.

Pandemi sürecinde küçük esnafın mağdur olduğunu belirten Emek Partisi Ordu İl Başkanı Hikmet Poyraz, “İktidar tüm desteği holdinglere, tekellere veriyor, küçük esnafı, işçiyi, emekçiyi yok sayıyor.” diyerek tepki gösterdi.

 

Virüs salgınından bu yana kapalı olan işyerinin olduğuna dikkat çeken Poyraz, “Kahvehaneler, çay ocakları, kafeler uzun süre kapalı kaldı. Kahvehanelerde oyun yasak olduğu için iş yapamıyor, bu nedenle de işletme sahibi ek masraf olmasın diye açmıyor. Ancak kiraları devam ediyor, evine ekmek götüremiyor.” diyerek küçük esnafın durumuna dikkat çekti.

“Önlem alınmalı”

‘Binlerce küçük esnafın yanında çalışan işçiler de mağdur edildi. Kahvehaneler ve diğer küçük esnaf için acil yapılması gerekenler var’ diyen Poyraz, sözlerini şöyle noktaladı; “Poyraz, kahvehaneler ve diğer küçük esnaflar için acil önlemler konusunda şunları söyledi: “Esnafa karşılıksız kira yardımı yapılmalı. Esnafın yanında çalışanların ekonomik mağduriyeti giderilmeli. Borçlar altı ay faizsiz ertelenmeli, özel kişilere olan borçlar için faizsiz kredi sağlanmalı. Kapalı kalındığı sürede ödemekle yükümlü olunan SGK prim ve vergilerin, kredi borçları altı ay ertelenmeli.”

Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
GÜLYALI SPOR KULÜBÜ YENİDEN!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!
KIZLARDAN ÇİFTE ŞAMPİYONLUK!