Emeklinin ikramiyesi; ikinci iş!

Emeklinin ikramiyesi; ikinci iş!
Bu içerik 0 kez okundu.

Emekli-Sen Ordu Temsilcisi Birol Kaya, Türkiye’de 13 milyon emekliden 6 milyonunun ikinci bir işte çalışmak zorunda kaldığını, çok büyük bölümünün de açlık sınırının altında yaşadığını söyledi.

Emekliler Haftası nedeniyle basına yazılı bir açıklama yapan DİSK/Emekli-Sen Ordu İl Temsilcisi Birol Kaya, “Yalan vaatlerden, yanlış politikalardan, ranttan, talandan, yağmadan, yolsuzluktan başka bir şey üretmeyenler bugün bizlere artı değer üretmiyorsanız yaşamayın diyorlar! Bizler, yıllarca yaşamak için üretenleriz. Yaşayacağız!” diye konuştu.

Emekli aylıklarına yapılan temmuz zammının gerçek fiyat artışlarıyla, enflasyonla ve ekonimik krizle ilgisi olmadığına da vurgu yapan Birol Kaya, şunları söyledi;

“Emeklilerin, dünü bugüne taşıyanların aklıyla alay edercesine yüzde beş – beş buçuk oranlarında yapılan zammı bizlere lütuf gibi sunanlara bir çift lafımız var:

Bizler emekliyiz; iktidarların politikalarından, ekonomik krizlerden, salgın hastalıklardan en çok etkilenenleriz. Emekliyiz; yıllarca alınteriyle çalışmış işçileriz, emekçileriz. Emekliyiz; bu ülkenin 13 milyonu biziz. Emekliyiz; emeğin dokuduğu her ilmeğin değerini bilen, o ilmeği dokumuş olan, o ilmeği dokuyan, o ilmeği dokuyacak olan insanın yaşamı için mücadele edenleriz. Evet, bizler emekliyiz; demokrasi ve sınıf mücadelesinden emekli olmayanlarız! İnsanca bir yaşam için mücadele ederek Emekliler Haftası’nı hak ettiğimiz şekilde, bu alemin bizim olduğu günlerde kutlayacağız!” Haber merkezi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Vali Sonel, bu kez de Çambaşı'nı paylaştı
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor
Ordu Barosu yağmura rağmen yürüyor