Emekliler zam istiyor

Emekliler zam istiyor
Bu içerik 0 kez okundu.

Emekli Sen Ordu Temsilcisi Birol Kaya, 'Biz emekliler geçim sıkıntısı içinde yaşamaya mahkûm edilmiş durumdayız' diyerek, emekli maaşlarının 2 bin 500 TL altında olmamasını talep etti.

 

Emeklilerin bir çoğunun ikinci bir işte çalışmak zorunda bırakıldığını söyleyen Kaya; "'TÜİK ve siyasi iktidar devreye girerek zaten açlık sınırında yaşam mücadelesi veren emeklilere üç kuruş zam vermemek adına çeşitli ayak oyunlarına başvuruyor.' dedi.

 

"Sağlıkta katkı payı kaldırılsın"

'Emeklilerin ücretleri yalnızca enflasyona endeksli değil milli gelir artışı da göz önüne alınarak belirlensin' diyen Kaya, şunları kaydetti; "Sağlıkta katkı payı kaldırılsın, emeklilerin nitelikli sağlık hizmetinden faydalanması sağlansın. TÜİK, siyasi baskılardan uzak ve iktidarın prangalarından kurtularak enflasyon verilerini bilimsel ve objektif bir şekilde yeniden açıklasın. Haziran ayı sonu itibariyle temel gıda ve tüketim mallarına yapılan tüm zamlar geri çekilsin. Emeklilerin ücretleri yalnızca enflasyona endeksli değil milli gelir artışı da göz önüne alınarak belirlensin. Emeklilerin toplu sözleşmeli sendikal örgütlenmesi önündeki engeller kaldırılarak yasal düzenlemeler acilen hayata geçirilsin. Emekli ikramiyeleri yıl içinde 1750 TL'ye yükseltilsin ve her yıl güncellensin."

 

Haber merkezi 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
ENGELSİZLER ORDUSU GALİBİYETE KİLİTLENDİ
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!
AYDIN HOCAYA VEFASIZLIK!