"Eğitimdeki kaosun sorumlusu iktidardır"

Bu içerik 0 kez okundu.

Eğitim İş Ordu Şube Başkanı Hikmet Pala, 17 yıllık AK Parti iktidarı sürecinde birçok sorunun eğitime damga vurduğunu dile getirdi.

'Eğitimdeki sorunlarımızın temel müsebbibi ülkeyi 17 yıldır kesintisiz yönetenlerdir' diyen Pala, "17 yıllık AKP iktidarında, çok programlı Anadolu Lisesi ve mesleki ve teknik eğitim kurumlarında karma eğitim yapılması şartı kaldırılmış, haremlik-selamlık eğitimin önü açılmıştır." şeklinde konuştu.

"Sorunlar eğitime damga vurdu"

Eğitimdeki sorunların git gide arttığına değinen Pala, şunları kaydetti; "17 yıldır ülkeyi tek başına yöneten bir partiden, bir iktidardan eğitimde yeni sorunlar üretmeyi değil, var olan sorunları çözmeyi beklemek gibi bir hakkımız var. Yapılan her eleştiriye “28 Şubat Askeri darbesinde çok çektik!” gibi modası geçmiş savunmalar yapmak; Türkiye’deki her sorunun kaynağını kendi yanlış uygulamalarında aramak yerine 80 yıl öncesine giderek Atatürk ve İnönü’ye saldırmak, gerçek sorumluları görmemizi engellemiyor. Eğitimdeki sorunlarımızın temel müsebbibi ülkeyi 17 yıldır kesintisiz yönetenlerdir. 17 yıllık AKP iktidarında, sınav sistemlerinde ve müfredattaki değişiklikler, dernek ve vakıflarla imzalanan protokoller, derslik açıkları, kalabalık sınıflar, öğretmensiz okullar, ikili öğretim, taşımalı eğitim, personel istihdam sorunları, öğrencilerin tarikat ve cemaatlerin yurtlarına mahkûm edilmesi, çocukların örgün eğitim dışına itilmesi, sözleşmeli ve ücretli öğretmenlik gibi sorunlar eğitime damgasını vurmuştur."

Ordu Hayat/Gözde Özgür 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
YENİ ORDUSPOR'DA 'SESSİZ' SÜREÇ!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!
ANTRENÖRLERDEN ÖNEMLİ ZİYARET!